• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Oud-militairen Troepenmacht in Suriname vandaag geëerd in Membre Buku Kazerne

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 November 2024 19:17
in Suriname
oud militairen trs

Vandaag kwamen oud-militairen van de Troepenmacht in Suriname (TRIS) en hun familie samen op de Memre Buku Kazerne in Paramaribo voor een warm en gedenkwaardig samenzijn.

De jaarlijkse bijeenkomst, georganiseerd door de TRIS-kontakten vereniging, vindt traditiegetrouw plaats rond Onafhankelijkheidsdag en benadrukt de bijzondere band tussen Suriname en de Nederlandse defensiegeschiedenis.

De TRIS, het Nederlandse koloniale leger in Suriname tot de onafhankelijkheid in 1975, blijft een belangrijk deel van de herinnering van vele Nederlandse militairen die in Suriname dienden.

Dit jaar werd de historische verbinding extra benadrukt door de aanwezigheid van de Surinaamse minister van Defensie, Krishna Hussainali Mathoera, en brigadegeneraal Werner Kioe A Sen, bevelhebber van het Surinaamse Nationaal Leger (SNL).

Tijdens de ceremonie ontvingen TRIS-leden een kepie met een speciaal ontworpen embleem en een speld, overhandigd door Ad van Wingerden, voorzitter van de TRIS-kontakten vereniging.

De bijeenkomst werd afgesloten met muziek van de Militaire Kapel Suriname en Surinaamse gerechten, waar herinneringen aan vroeger en verhalen over het huidige Suriname werden gedeeld.

ShareTweetSend

Meer berichten

simons
Suriname

Geluiden dat president Jennifer Simons wordt gezien als de nieuwe iron lady van Zuid- Amerika

antroewa groenten kind suriname
Lifestyle

Slimme truc met soep maakt antroewa geliefd bij jonge eters in Suriname

China Suriname 02 1024x728 bouva wijnerman schuld
Suriname

China scheldt USD 15,6 miljoen schuld van Suriname kwijt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws