• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse regering verwacht sterke economische groei vanaf 2028

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 november 2024 06:00
in Suriname
geld dollars

De Surinaamse regering heeft vertrouwen in een positieve economische ontwikkeling. Ondanks dat de directe effecten voor sommige burgers nog niet merkbaar zijn, laat de economie al een lichte groei zien.

Het vertrouwen van investeerders, zowel nationaal als internationaal, neemt toe en er worden nieuwe projecten van de grond getild.

Herstel en vooruitzichten

Met een huidige economische groei van 3,5% zijn er al signalen van een verbeterende situatie. Dit herstel leidt tot meer kansen en een geleidelijke verbetering van inkomens.

De regering verwacht dat de groei vanaf 2028 aanzienlijk zal versnellen door de ontwikkeling van offshore olie- en gaswinning.

Hierdoor krijgt de overheid vanaf 2025, na de beëindiging van het IMF-programma, meer ruimte om te investeren in verdere economische groei.

Beheersing van risico’s

De verwachte economische groei brengt ook uitdagingen met zich mee, zoals het risico van oververhitting en stijgende prijzen.

Door adequaat beleid wil de regering deze risico’s beheersen en de voordelen van de groei zo breed mogelijk spreiden. Dit is essentieel om ongelijkheid te voorkomen en ervoor te zorgen dat alle burgers meeprofiteren van de vooruitgang.

Een stabiele toekomst voor iedereen

De regering zet zich in om door gezamenlijke investeringen in werkgelegenheid en lokale productie een solide basis te creëren voor de lange termijn.

Dit draagt bij aan meer financiële stabiliteit en zekerheid voor de bevolking. Het is deze aanpak die ervoor moet zorgen dat Suriname zich voorbereidt op een toekomst waarin economische voorspoed duurzaam en inclusief is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

man zwart senior bejaard
Gezondheid

Maandenlange jeuk kwelt hoogbejaarde in Paramaribo maar kinderen weigeren medische hulp

President Simons in overleg met Braziliaanse ambassadeur Santarosa en Embraer over luchtvaartconnectiviteit
Suriname

President Simons bespreekt luchtvaartconnectiviteit met Braziliaanse ambassadeur en Embraer

shivani en beylula at5
Nederland

Amsterdam: zwarte inwoners, waaronder Surinamers, maken grotere kans op woning

sewdien
Suriname

Dossier ex-minister Sewdien mogelijk ook naar DNA voor in staat van beschuldigingstelling

Openbaar ministerie 1300x866
Suriname

Namen Somohardjo, Hoefdraad en Nurmohamed genoemd in OM-verzoek

[Aggregator] Downloaded image for imported item #432114
Suriname

Man berooft buurman en wordt kort daarna opgepakt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws