• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Droogte legt deel van Afobaka Stuwmeer droog: zorgen om elektriciteitsopwekking

Shafely King door Shafely King
17 november 2024 07:49
in Suriname
Droogte Stuwmeer

De redactie van GFC Nieuws ontving een alarmerend filmpje van een bezorgde inwoner uit het Brokopondo-gebied.

Op de beelden is te zien hoe een deel van het Afobaka Stuwmeer droog is komen te liggen door de aanhoudende droogte, specifiek bij dam 12, nabij Ston Eiland.

Bewoners maken zich grote zorgen over de mogelijke impact van de droogte op de elektriciteitsopwekking.

Het waterpeil in het stuwmeer is van groot belang voor de energievoorziening van Suriname.

Een lage waterstand betekent dat de waterkrachtcentrale minder stroom kan genereren, wat uiteindelijk de algehele elektriciteitsvoorziening kan beïnvloeden.

Eerder dit jaar werd al melding gemaakt van een daling van het waterpeil.

Eddy Frankel, directeur van SPCS, verklaarde toen dat de gemiddelde elektriciteitsopwekking van 140 megawatt was teruggebracht tot 90 megawatt.

Ondanks deze vermindering werd aangegeven dat de samenleving geen hinder zou ondervinden, doordat het tekort werd opgevangen door thermische energie, oftewel dieselmotoren die de stroomvoorziening aanvullen.

Hoewel deze tijdelijke oplossing voorlopig garandeert dat er voldoende elektriciteit is, brengt het gebruik van thermische energie extra kosten en milieubelasting met zich mee.

De situatie roept vragen op over de langetermijnplannen van de overheid en energieleveranciers, zoals hoe de waterkrachtcentrale wordt beschermd tegen droogteperiodes.

Voor nu blijft de situatie onzeker, terwijl het waterpeil verder lijkt te dalen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

dokter arts verpleegkundige ziekenhuis hospitaal
Gezondheid

Ziekenhuispoli’s in Suriname telefonisch nog altijd slecht bereikbaar

bronto somohardjo
Suriname

Weglopen in DNA voedt beeld van angst voor Somohardjo binnen VHP

Politie auto zwaailichten
Suriname

KPS wil rust en zorgvuldigheid na incident met waarschuwingsschot dat viraal gaat

tweede kamer yesilgoz jetten bontenbal
Nederland

Potentiële effecten van het nieuwe Nederlandse kabinet op Suriname

Simons in overleg met vakbond
Suriname

Regering Simons ziet belang onderwijs maar wijst op krappe financiën

case ge
Suriname

Lancering educatieve publicatie over slavernijverleden in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws