• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Hoe zwijgen en wegkijken de veiligheid op Surinaamse wegen in gevaar brengt

Patricia Wong door Patricia Wong
11 november 2024 22:00
in Lifestyle, Nieuws, Suriname
commewijne verkeer suriname paramaribo bosje wijdenbosch brug

Als Suriname écht levens wil sparen moet deze brug worden uitgerust met fysieke bescherming, vindt het KIVC.

In Suriname wordt er opvallend vaak weggekeken wanneer een gast na een gezellige avond flink wat alcohol achter de kiezen heeft en vervolgens zonder problemen achter het stuur van een auto kruipt.

Iedereen heeft het gezien, iedereen weet dat die persoon niet meer helder denkt, maar niemand zegt iets. Waarom?

Het is een tragische realiteit dat sociale controle op dit gebied nauwelijks bestaat. Waar het in andere landen zoals Nederland gangbaar is dat vrienden, familie of zelfs vreemden iemand tegenhouden als die teveel heeft gedronken, blijft het in Suriname vaak stil.

Het lijkt haast alsof het onbesproken blijft om geen ‘probleem’ te veroorzaken. Maar wat is het grotere probleem? Een korte ongemakkelijke discussie, of een onherstelbare tragedie op de weg?

Ook in cafés en uitgaansgelegenheden ontbreekt vaak de verantwoordelijkheid om dronken gasten te stoppen. Een barkeeper die de sleutels aan een duidelijk beschonken klant teruggeeft, speelt met mensenlevens.

Het idee dat we niets zeggen om ‘beleefd’ te blijven of de sfeer niet te bederven, is misplaatst. In werkelijkheid kan deze houding levens kosten, niet alleen dat van de bestuurder zelf maar ook van volkomen onschuldige mensen die gewoon veilig thuis willen komen.

Het tijd is om onze mond wél open te trekken. Een vriend aanspreken, een familielid tegenhouden, de autosleutels afnemen – dit zijn kleine handelingen die het verschil kunnen maken.

We moeten af van het idee dat het respectloos is om iemand te corrigeren. Het tegenovergestelde is waar: het is juist liefdevol en respectvol om iemand, en de rest van de weggebruikers, te beschermen tegen het gevaar van rijden onder invloed.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Motivatie bijeenkomst Lionsclub Para 7
Suriname

Lions Club Para geeft examenkandidaten extra motivatieboost

sadoemah
Suriname

Koninklijke onderscheiding voor voorzitter VHP-Nederland Lachman Soedamah

schoolmeubilair voor leerlingen brokopondo
Lifestyle

Eindsprint op school vraagt om begeleiding en begrip van ouders

korps politie suriname kps viribux audax agent
Suriname

Vier scholieren aangehouden na vechtpartij in Uitvlugt

Snelheidsmeter auto snelheid
Lifestyle

Hering pleit voor inbeslagname voertuigen van snelheidsduivels

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435912
Suriname

Verdachte van reeks diefstallen in Nieuw Nickerie aangehouden na achtervolging

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws