• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Coalitie betreurt incident in De Nationale Assemblee

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
31 oktober 2024 02:00
in Suriname
dna parlement vhp fractie aziz gajadien jogi

De coalitie in De Nationale Assemblee (DNA) betreurt het incident dat heeft plaatsgevonden tijdens de vergadering op dinsdag 29 oktober.

“Wij hechten er grote waarde aan dat DNA, als hoogste democratische instelling van de Republiek Suriname, een voorbeeldfunctie vervult, ook in het waarborgen van een waardige en respectvolle sfeer”, stellen de fracties van VHP en ABOP/PL in een verklaring.

De leden van DNA zijn zowel individueel als collectief verantwoordelijk voor het handhaven van het niveau, de status en het imago van het instituut.

De coalitie beseft te allen tijde dat De Nationale Assemblee het volk vertegenwoordigt en derhalve een baken van integriteit en respect moet zijn.

Leden van DNA moeten te allen tijde besef hebben van hun verantwoordelijkheid naar het volk maar ook hun verantwoordelijkheid naar het instituut. Zij dienen nimmer de waardigheid van DNA in diskrediet te brengen.

De coalitie roept daarom alle leden van DNA op om zich te houden aan de gedragscode die van een parlementslid wordt verwacht. Het ordereglement is hierin ondersteunend maar vooral het democratisch geweten zal leidend moeten zijn.

Alleen door waardig op te treden in het belang van het volk kunnen wij de integriteit en de reputatie van dit belangrijke instituut beschermen en versterken, aldus de coalitie in DNA.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Burgerlijk Wetboek krijgt structurele evaluatie via parlementair platform.
Suriname

Adhin pleit voor evaluatiecyclus van wetten in Suriname

Verdwenen opvarende na drie dagen teruggevonden in Loka Loka
Suriname

Vermiste man na val in rivier dood aangetroffen bij Loka Loka

Fernandes Mendes pleit voor modernisering Surinaams rechtssysteem
Suriname

Hervorming rechterlijke macht essentieel voor modernisering Surinaamse rechtsstaat

Nieuwe controverse rond OAS-topman Albert Ramdin
Suriname

Amerikaans memorandum roept op tot onderzoek naar rol Albert Ramdin binnen OAS

Pleidooi voor debat over rechtsgelijkheid in zaak-Hoefdraad.
Suriname

In case Hoefdraad: sprake van selectieve vervolging, zegt kritische burger

Een goede helm kan het verschil maken
Lifestyle

KIVC waarschuwt dat goedkope helmen levens van bromfietsers in gevaar brengen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws