• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vakbond daagt parlementslid Karto uit om uitleg over Marcon en comptabiliteitswet

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 oktober 2024 04:40
in Suriname
binnenlandse-zaken-suriname

De Algemene Bond voor Personeel Binnenlandse Zaken (ABP-BIZA) heeft goede nota genomen van het recent verschenen artikel van het parlementslid Evert Karto, waarin hij kritiek uitte op de bond en haar tevens uitdaagt om een bijeenkomst te organiseren.

In het artikel stelt Karto ook dat er nooit onrust was op het ministerie en er juist sprake is van verbeteringen.

De bond hecht er waarde aan om te reageren op deze opmerkingen, omdat ze een verkeerde voorstelling geven van de werkelijkheid en de zorgen van de ambtenaren op het ministerie bagatelliseren.

De bond benadrukt dat het balletje aan het rollen kwam, nadat zij in de media onthulde dat het bedrijf Marcon gunningen heeft gekregen van het ministerie om werkzaamheden te doen, terwijl de directeur van Marcon tevens werkzaam is op het ministerie als adviseur in algemene dienst.

Als parlementslid en voorzitter van de vaste commissie voor het ministerie van Binnenlandse Zaken dient Karto te weten dat op grond van art. 20 van de Comptabiliteitswet het een ambtenaar verboden is om diensten te leveren aan de overheid, gemakshalve wordt dit aan hem geciteerd.

“Het is aan alle landsdienaren verboden werken, leverantiën of transporten voor de Staat aan te nemen, zich daarvoor borg te stellen, of daaraan hetzij rechtstreeks, hetzij zijdelings deel te hebben.”

De bond daagt Karto uit om in het huis van het volk tekst en uitleg te geven over de kwestie Marcon in relatie tot de comptabiliteitswet, in zijn hoedanigheid als voorzitter van de vaste commissie BiZa.

Het uitschrijven van vergaderingen is een vakbondsaangelegenheid en doet hij er goed aan het volk uit te leggen waarom er ondanks de zogenaamde “verbeteringen” op het ministerie, het personeel op het hoofdkantoor CBB nog met Windows 7 en verouderde computers moet werken.

ShareTweetSend

Meer berichten

belastingdienst
Lifestyle

De grenzen van Nederlandse belastingheffing bij Surinaamse remigratie

President Jennifer Simons en Marvin Pollack tijdens de Srefidenki Conferentie
Suriname

Srefidenki Conferentie zet Suriname op koers naar 2050

dranghekken waterkant
Suriname

Iconische stadszone Paramaribo klaar voor nieuwe fase

Michael Ashwin Adhin Salarbaks Mohamed Aziez Ameerani Jarbandhan en Carmen van Dijk
Suriname

Suriname versterkt internationale veiligheidspositie tijdens PSIF 30th Forum in El Salvador

Elektriciteit draden stroom energie EBS
Suriname

Pleidooi voor kerncentrale in Suriname terwijl zorgen over capaciteit blijven toenemen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #420472
Suriname

Asfalteringswerkzaamheden aan Watermolenstraat verlopen volgens planning

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws