• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geloof bij NDP-aanhangers in terugkeer Bouterse in Surinaamse politieke arena

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 oktober 2024 21:00
in Suriname
bouterse desi delano

Suriname-analist R. Pinas heeft na gesprekken met sympathisanten van de Nationale Democratische Partij (NDP) geconcludeerd dat veel aanhangers ervan overtuigd zijn dat ex-president en oud-legerleider Desi Bouterse na de komende verkiezingen weer een prominente rol zal spelen in de Surinaamse politiek.

Volgens de analist heerst er onder NDP-leden een vast geloof dat hun partij de verkiezingen overtuigend zal winnen, wat de deur zou openen voor Bouterse’s terugkeer.

NDP-sympathisanten verwachten niet alleen dat de partij sterk uit de verkiezingen zal komen, maar ook dat Bouterse gratie zal krijgen, ondanks zijn veroordeling tot twintig jaar cel.

Deze straf kreeg hij in 2023 opgelegd vanwege zijn betrokkenheid bij de Decembermoorden van 1982, waarbij 15 tegenstanders van zijn toenmalige regime omkwamen. Sinds zijn veroordeling heeft Bouterse zich aan de rechtsstaat onttrokken en is hij voortvluchtig.

Pinas wijst erop dat dit geloof in de terugkeer van Bouterse diep verankerd is onder zijn volgelingen, die de erevoorzitter van de partij nog steeds als een invloedrijke leider zien.

Bekijk ook:

DNA-leden Lalmahomed en Jarbandhan vragen opheldering over mogelijke betaling van dwangsom aan Baitali

Bronto Somohardjo: “De grootste vijand van Suriname is het verliezen van hoop”

Zijn mogelijke terugkeer blijft echter omstreden, ook in Nederland, gezien de zware juridische lasten die hij met zich meedraagt en de maatschappelijke verdeeldheid rondom zijn persoon.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Parlementariërs vragen transparantie rond Baitali-kwestie
Suriname

DNA-leden Lalmahomed en Jarbandhan vragen opheldering over mogelijke betaling van dwangsom aan Baitali

Bronto Somohardjo.
Suriname

Bronto Somohardjo: “De grootste vijand van Suriname is het verliezen van hoop”

Door nu te kiezen voor bouwen in de hoogte kan Paramaribo zich voorbereiden op de toekomst en tegelijkertijd inspelen op de woonwensen van een nieuwe generatie. Foto: Amsterdam
Lifestyle

Woontorens in Paramaribo als oplossing voor woningtekort

Amerikaanse ambassade viert 250 jaar onafhankelijkheid en 50 jaar partnerschap
Suriname

President Simons benadrukt belang van samenwerking met Verenigde Staten

3 miljoen USD nodig voor bouw gemaal rond bestaande pompen.
Suriname

Negentien zware pompen nog niet direct inzetbaar, OW werkt aan structurele oplossing waterbeheer

GPS wordt verplicht in openbaar transport
Suriname

Minister Landveld: GPS wordt verplicht in openbaar transport

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws