• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verzoeningsdag Afro-Surinamers op 17 november

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 oktober 2024 19:06
in Suriname
brunswijk

De Stuurgroep Bundeling Afro-Surinamers heeft deze week tussentijds verslag van haar activiteiten gedaan aan waarnemend president Ronnie Brunswijk.

Onderdeel van het onderhoud op maandag 21 oktober was de organisatie rond de verzoening tussen nazaten van tot slaaf gemaakten.

Hiervoor is 17 november aanstaande als datum gekozen. De Wnd. President heeft benadrukt dat deze activiteit niet politiek gebonden moet zijn.

Het gaat in het bijzonder om het culturele en religieuze aspect om de verschillende groepen bij elkaar te brengen. De stuurgroep onder leiding van Armand Zunder heeft Brunswijk uitgebreid geïnformeerd over de te organiseren Verzoeningsdag.

Op de regeringsfunctionaris is, vanwege zijn groot netwerk, een beroep gedaan om zijn bijdrage te leveren aan het welslagen van deze activiteit. Brunswijk heeft hiervoor zijn toezegging gedaan.

De regeringsfunctionaris deed tevens enkele voorstellen voor wat betreft de organisatie op 17 november. Er moet vooral ook betrokkenheid zijn van de inheemse gemeenschap. De stuurgroep kon zich vinden in de voorstellen van Brunswijk.

Aan hem is gevraagd het daarheen te leiden dat de organisatie als overkoepelend orgaan door de regering wordt erkend. Partijen hebben besloten volgende week wederom bij elkaar te komen.

Mis dit niet:

MMC: onaangename geur rond mortuarium houdt verband met langdurige bewaring stoffelijke overschotten

Analisten vrezen duurdere levensmiddelen in Suriname

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bevoegde instantie al schriftelijk geïnformeerd over niet-opgeëiste stoffelijke overschotten.
Suriname

MMC: onaangename geur rond mortuarium houdt verband met langdurige bewaring stoffelijke overschotten

De verwachting is dat levensmiddelen duurder worden. Illustratiefoto
Suriname

Analisten vrezen duurdere levensmiddelen in Suriname

Politie waarschuwt voor woninginbraken, verkeersincidenten en overlast tijdens vakantie.
Suriname

KPS bereidt zich voor op drukke vakantieperiode en waarschuwt voor toename criminaliteit

Advocaat SVB: bereidheid om voor Suriname te spelen is geen vrijwillige nationaliteitsaanvaarding.
Suriname

DNA-Commissie Naturalisatie bespreekt nationaliteitskwestie rond spelers van Surinaamse komaf

AdeKUS wil met jongeren discussie over Surinaamse identiteit verder verdiepen.
Suriname

Jongeren in dialoog over erfgoed, identiteit en de toekomst van Suriname

Historisch staatsbezoek en Makandra 2.0 markeren ambtstermijn ambassadeur Oostelbos
Suriname

Ambassadeur Oostelbos neemt afscheid van Suriname na inzet voor versterkte banden met Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws