• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VSB blijft pleiten voor wijziging Wet Arbeidsbescherming Gezin

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 oktober 2024 06:58
in Suriname
gezin man en vrouw kind

De kwestie rondom de implementatie van de Wet Arbeidsbescherming Gezin blijft zich verder ontwikkelen.

Een nieuwe evaluatie van de wet is op komst, waarbij een commissie zal worden ingesteld om de werking en effecten van de wet te beoordelen.

Ondanks de intenties van de wet om adequate voorzieningen te bieden voor zwangerschaps-, bevallings- en vaderschapsverlof, heerst er onder het bedrijfsleven een groot wantrouwen.

Dit wantrouwen komt voort uit een gebrek aan transparantie rondom de besteding van de bijdragen aan het Fonds Voorzieningen Ouderschapsverlof (FVO) en de tot nu toe gerealiseerde ontvangsten.

Bedrijven hebben aangegeven onvoldoende zicht te hebben op hoe de ingezamelde gelden worden gebruikt, wat leidt tot onzekerheid over de effectiviteit van het fonds.

Daarnaast blijft de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) pleiten voor aanpassing van de wet. Zij stelt voor dat, indien bedrijven reeds voldoende voorzieningen hebben getroffen via collectieve arbeidsovereenkomsten of andere regelingen, deze bedrijven dispensatie kunnen aanvragen om niet verplicht bij te dragen aan het algemene fonds.

De VSB wil dat bedrijven deze kwestie onder eigen beheer transparant kunnen blijven regelen, zonder dubbele lasten voor werkgevers en werknemers.

Het voorstel van de VSB voor wetsaanpassing is sinds 2023 ingediend bij de Minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ).

Het voorstel biedt een alternatief voor bedrijven die al bestaande regelingen hebben voor ouderschapsverlof en biedt hen de mogelijkheid om na een overgangsperiode van drie jaar dispensatie aan te vragen.

Hierdoor zouden bedrijven de verplichtingen van de wet kunnen omzeilen, mits zij aan de vereisten van de wet voldoen op basis van bestaande afspraken.

De komende evaluatie door de commissie en de verdere gesprekken met het ministerie zullen cruciaal zijn voor de toekomst van de wet en de rol die het FVO hierin speelt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

arrest handboeien verdachte politie
Suriname

Truckbestuurder in verzekering na dodelijk ongeval op Brownsweg

gezin dakloos door brand
Suriname

Dringende oproep na verwoestende brand: “Wij zijn alles kwijt”

marinbo park
Suriname

Rehabilitatie Marinbopark in Albina in voorbereiding met internationale ondersteuning

suriname paramaribo 2
Lifestyle

Tweede paasdag trekt weinig bezoekers naar meubelzaken in Suriname in vergelijking met Nederland

adekbestuur studenten juridische faculteit
Suriname

AdeKUS eert rechtenstudenten na historische overwinning op internationale moot court

klm airbus a350
Nederland

Wanneer zet de nieuwe Airbus A350 van KLM koers naar Suriname?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws