• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Kale Surinamer(24) opgelicht voor meer dan 1500 USD met valse beloftes over haargroeimiddel

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 oktober 2024 04:00
in Lifestyle, Suriname
man kapper kalend kaal scheren barber

Een 24-jarige jongeman uit Paramaribo, Suriname, die kaal dreigt te worden is voor meer dan 1500 Amerikaanse dollars opgelicht door een charlatan die beweerde met een speciale olie zijn erfelijke haaruitval te kunnen stoppen.

Ondanks jarenlang gebruik van het dure middel, heeft de jongeman geen enkel positief resultaat behaald, verneemt GFC Nieuws Lifestyle van zijn vriendin.

De twintiger die kampt met erfelijke haaruitval, werd door de oplichter wijsgemaakt dat de olie zijn haarlijn zou herstellen en verdere kaalheid zou voorkomen.

In werkelijkheid bleek het product waardeloos te zijn. Deskundigen waarschuwen al langer dat oliën geen effect hebben op genetisch bepaalde haaruitval, een aandoening die veroorzaakt wordt door gevoeligheid voor het hormoon dihydrotestosteron (DHT).

Oliën hebben absoluut geen vermogen om erfelijke haaruitval te stoppen.

Erfelijke kaalheid wordt voornamelijk veroorzaakt door DHT, een hormoon dat de haarzakjes die er gevoelig voor zijn aantast en de haargroei belemmert. Geen enkele olie kan dit complexe proces effectief tegengaan.

De Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) heeft wel goedgekeurde behandelingen die werken door 5-alpha-reductase te remmen, een enzym dat verantwoordelijk is voor de aanmaak van DHT.

Middelen zoals dutasteride pakken de onderliggende oorzaak van erfelijke haaruitval aan, maar olie zal hiertegen nooit werken.

Het voorval dient als een waarschuwing voor anderen om zich niet te laten misleiden door onbewezen haargroeimiddelen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

su aid surinaamse rode kruis
Gezondheid

“Burger en Cocktail Event” moet SRD 10 miljoen ophalen voor betere zorg

vrienden vriendinnen sociaal uitgaan feest
Lifestyle

Waarom het uitgaansleven in Suriname nu vooral plaatsvindt op privéfeesten

camera beveiliging hek schutting omheining
Lifestyle

Gezinnen in Paramaribo rekenen soms eerder op hun hond voor veiligheid dan de politie

paspoort nederlands
Lifestyle

Surinamers moeten bij reis naar Amerika jaren aan digitale communicatie tonen

In Para is ruim vijfhonderd kilo in beslag genomen drugs vernietigd.
Suriname

Grote partij drugs vernietigd in Para onder toezicht van Justitie

Drone
Suriname

KIVC juicht komst drone-unit toe als moderne stap voor Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws