• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Overheid en Visserscollectief slaan handen ineen voor illegale visserij en afzetmarkten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 oktober 2024 06:04
in Suriname
vissers boten lvv

Vissersboten in Suriname

Het Visserscollectief is donderdag ontvangen door minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV).

Tijdens deze ontmoeting heeft het Visserscollectief een petitie aangeboden waarin zij aandacht vragen voor de urgente problemen waarmee de visserijsector kampt.

Dezelfde ochtend had het Visserscollectief ook petities ingediend bij het Kabinet van de President en De Nationale Assemblee.

Twee weken geleden heeft de voorzitter van het Visserscollectief, de heer Willem Mohamed Hoesein, samen met de Surinaamse Seafood Associatie (SSA) een ontmoeting gehad met de president.

Tijdens deze bespreking werden de uitdagingen van de sector uitgebreid behandeld. Naar aanleiding van dit overleg zijn er enkele belangrijke afspraken gemaakt:

Samen met de sector zullen voorstellen worden uitgewerkt om fiscale belemmeringen aan te pakken.

Een Presidentiële Commissie zal worden benoemd voor de aanpak van illegale visserij, waarin alle betrokken stakeholders vertegenwoordigd zullen zijn.

De overheid zal ondersteuning bieden bij het verkennen van nieuwe markten in de regio om de afzetproblemen van de visserijsector op te lossen.

Mis dit niet:

15-jarig meisje overlijdt plotseling tijdens intiem moment met vriend

Rijke Surinamers willen niet langer als ‘nobody’ uren wachten bij AZP

In de komende week zal Sewdien een gemengde commissie benoemen die verantwoordelijk zal zijn voor het in kaart brengen van de problemen en het aandragen van oplossingen voor de visserijsector.

Tevens is afgesproken dat de organisatie maandelijks overleg zal hebben met de minister om de voortgang van de ontwikkelingen binnen de sector te monitoren.

Het Visserscollectief blijft streven naar een structurele oplossing voor de uitdagingen in de visserijsector en waardeert de open houding van de minister en de overheid om samen te werken aan een duurzame toekomst voor de sector.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

kps politie munder
Suriname

15-jarig meisje overlijdt plotseling tijdens intiem moment met vriend

Academisch Ziekenhuis Paramaribo
Gezondheid

Rijke Surinamers willen niet langer als ‘nobody’ uren wachten bij AZP

Naar Nederland in oktober? Voor Surinamers kan de overgang groot zijn. Foto: Amsterdam
Lifestyle

Waarom Surinamers oktober mogelijk beter kunnen vermijden voor een vakantie in Nederland

EBS lanceert dagelijkse controle voor mogelijke loadshedding
Suriname

Gemeenschap kan via online portaal mogelijke loadshedding controleren

srd surinaamse dollar geld
Suriname

Kabinet waarschuwt voor valse SRD 50.000 subsidie met foto president Simons

Inheemse grondrechten mogen niet langer op papier blijven.
Suriname

ESAV roept regering op tot uitvoering Kaliña- en Lokono-vonnis

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws