• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederland ziet graag NPS, BEP, VHP, SPA en PL aan de macht in nieuwe Surinaamse regering

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 september 2024 18:00
in Nederland, Suriname
nps

Van verscheidene bronnen binnen de diplomatieke wereld die liever anoniem willen blijven, heeft GFC Nieuws vernomen dat de regeringen van Nederland, Frankrijk en de Verenigde Staten een groot voorstander zijn van een nieuwe coalitieregering in Suriname.

Deze regeercoalitie zou gevormd moeten worden door de partijen NPS, VHP, BEP, PL en SPA. Deze combinatie van partijen zou volgens de buitenlandse ingewijden een goede afspiegeling vormen van de Surinaamse samenleving.

Twee voormalige diplomaten in Nederland leggen aan GFC uit dat vooral de NPS in hun land wordt gezien als een ideale en eerlijke partij om een leidende rol te vervullen na de verkiezingen van mei 2025.

“Ik kan u garanderen dat zowel politici in Nederland als in Frankrijk meer vertrouwen hebben in een coalitie van NPS, BEP, PL, SPA en VHP. Op basis van mijn gesprekken durf ik bovendien te stellen dat de Amerikaanse regering ongeveer dezelfde voorkeur heeft.

En met deze regeercombinatie zal er meer geloof zijn bij buitenlandse investeerders om zaken te doen met Suriname, wat ten voordele kan komen aan de samenleving,” aldus één van de gewezen diplomaten.

Andere ingewijden laten weten dat Nederland liever geen regering ziet waarin de NDP en ABOP vertegenwoordigd zijn. “Dit heeft te maken met bepaalde associaties die deze partijen met specifieke zaken hebben,” wordt cryptisch aangehaald.

Daarnaast verneemt GFC dat kapitaalkrachtige sponsors in Nederland steeds meer vertrouwen hebben in een coalitie onder leiding van de NPS.

Ook Chinese ondernemers in Suriname zien in deze vijf partijencombinatie een solide basis om Suriname economische welvaart te brengen en corruptie terug te dringen.

Bekijk ook:

DNA zoekt draagvlak voor grensprotocol tijdens overleg met Aukaners

Zoektocht naar rolstoel in Academisch ziekenhuis leidt volgens patiënten tot onnodige stress

“Een sterke minister van Financiën uit het NPS-kamp, zoals tijdens het bewind van president Ronald Venetiaan, zou het beste zijn voor het land,” aldus een invloedrijke Chinese sponsor uit Paramaribo in gesprek met GFC.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Grensregeling moet rechten bewoners langs Marowijnerivier waarborgen
Suriname

DNA zoekt draagvlak voor grensprotocol tijdens overleg met Aukaners

Opname-ingang van het AZ Paramaribo.
Gezondheid

Zoektocht naar rolstoel in Academisch ziekenhuis leidt volgens patiënten tot onnodige stress

Hakrinbank kijkt na 90 jaar vooruit met innovatie en digitalisering
Suriname

Hakrinbank viert 90-jarig bestaan en zet koers naar duurzame en digitale toekomst

Illustratiefoto.
Suriname

Twee verdachten na drie jaar aangehouden in onderzoek naar drugszending via postbedrijf

De Wijdenboschbrug
Suriname

Nederland ontdekt verborgen gebreken in brug, Surinaamse ingenieur waarschuwt voor Wijdenboschbrug

Minder dan één op de tien plasticflessen wordt gerecycled.
Suriname

Green Circle luidt noodklok over plasticvervuiling in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws