• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname en Nederland in schril contrast op gebied van cancelcultuur

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 september 2024 02:00
in Entertainment, Lifestyle, Nederland, Suriname
leontine marco borsato

In Suriname is er nauwelijks sprake van een cancelcultuur, in tegenstelling tot Nederland, zegt lifestyledeskundige Patricia Wong in gesprek met GFC Nieuws Lifestyle.

In Nederland worden bekende personen vaak al gecanceld voordat er een rechtszaak heeft plaatsgevonden.

Zo werden artiesten als Marco Borsato, Ali B en Matthijs van Nieuwkerk vrijwel direct na de beschuldigingen aan hun adres verbannen van radio en tv. Hun muziek werd niet meer gedraaid en samenwerkingen werden beëindigd.

Ook andere bekende Nederlanders zoals Johnny de Mol en Jeroen Rietbergen zagen hun carrières snel instorten door publieke beschuldigingen.

Volgens Wong is de situatie in Suriname heel anders.

“Personen die zelfs veroordeeld zijn voor zware misdrijven zoals drugshandel of moord krijgen hier nog volop kansen in de samenleving. Ze worden niet gecanceld en blijven vaak gerespecteerde figuren in het publieke domein,” legt ze uit.

Een van de redenen hiervoor kan volgens de deskundige de sterke sociale cohesie in de Surinaamse samenleving zijn.

“In Suriname spelen familiebanden en sociale netwerken een belangrijke rol. Mensen zijn sneller geneigd om iemand een tweede kans te geven, vooral als die persoon uit een invloedrijke familie komt.”

Daarnaast wijst ze op de afwezigheid van een sterke mediacultuur zoals in Nederland, waar publieke veroordeling vaak door de media wordt aangewakkerd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

afscheid santokhi
Suriname

Afscheid in Lelydorp, wegen deels afgesloten voor crematie Santokhi

verkeersongeval aanrijding
Suriname

Bestuurder zonder rijbewijs aangehouden na zware aanrijding op Kennedyweg

perceel grond
Lifestyle

Dure auto kopen of sparen voor eigen huis blijft punt van debat in Suriname

suriname paramaribo 1
Lifestyle

Winkeliers zien drempels voor 24 uurs supermarkt in Paramaribo

zwanger test
Lifestyle

Donorzwangerschap vaak onbekend in Suriname terwijl Nederland het al goed regelt

opsporing
Suriname

Procureur-Generaal zet jacht in op verdachte van gijzeling en afpersing

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws