• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bewoners Albina houden vast aan protest, ondanks herstel stroomvoorziening

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 september 2024 11:46
in Suriname
actie protest albina

Ondanks de mededeling van een functionaris van Energie Bedrijven Suriname N.V. (EBS) dat het probleem met de stroomonderbrekingen in Albina inmiddels is opgelost, blijven honderden bewoners van het gebied vastberaden in hun protest.

Ze eisen dat vicepresident Ronnie Brunswijk of minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen persoonlijk ter plaatse komt om naar hun zorgen te luisteren.

De functionaris van EBS bevestigde dat de recente stroomstoringen het gevolg waren van defecten aan machines in de energiecentrale die Albina van stroom voorziet.

“Een van de machines was defect, maar dat probleem is inmiddels verholpen,” aldus de woordvoerder. Echter, kort na het herstel van de eerste machine raakte een tweede machine eveneens defect, wat leidde tot de dagelijkse stroomonderbrekingen in het gebied.

Het probleem werd afgelopen vrijdag ontdekt en onmiddellijk aangepakt, waarbij de functionaris verzekerde dat er geen verdere onderbrekingen meer zullen plaatsvinden.

Bekijk ook:

Man rijdt in op ex-vriendin en buurman op bromfiets

Verzekerde Surinamers moeten ineens SRD 9000 betalen voor MRI-scan

Toch blijven de bewoners sceptisch en staan zij erop dat een hooggeplaatste regeringsfunctionaris naar Albina komt om hun grieven aan te horen.

De barricades blijven vooralsnog op hun plaats, waardoor het dagelijkse leven en de economie in het gebied ernstig worden verstoord.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Twee gewonden bij verdachte aanrijding in Meerzorg.
Suriname

Man rijdt in op ex-vriendin en buurman op bromfiets

Conflict tussen SZF en AZP treft patiënten die dringend MRI nodig hebben
Gezondheid

Verzekerde Surinamers moeten ineens SRD 9000 betalen voor MRI-scan

Suriname presenteert arbeidsontwikkelingen op mondiaal podium.
Suriname

Misiekaba benadrukt sociale rechtvaardigheid en toekomstbestendige arbeidsmarkt tijdens Internationale Arbeidsconferentie

Ondertekeningsceremonie voor erfgoedbehoud Jodensavanne met steun van U.S. Ambassadors Fund.
Suriname

Samenwerking Suriname en VS voor bescherming historische Jodensavanne

Leerlingen Wilhelmusschool maken kennis met veeteeltsector.
Suriname

LVV vergroot bewustwording over veilig vleesgebruik onder scholieren

Onderwijs moet motor worden van nationale ontwikkeling.
Suriname

Nationale Visie 2035 staat centraal tijdens Onderwijscongres 2026

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws