• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

President Santokhi spreekt protesterende menigte niet toe

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 augustus 2024 13:48
in Suriname
acties protest voor kabinet president 2

De situatie voor het Kabinet van de President blijft gespannen nadat president Chan Santokhi heeft aangegeven dat hij momenteel bezet is en de bonden vrijdag zal ontvangen.

Het blijft echter onduidelijk of alle protesterende bonden zullen worden ontvangen, of dat de president alleen een ontmoeting zal hebben met de veiligheidsbonden.

Vanavond staat er een vergadering gepland tussen de president en de minister van Volksgezondheid, maar het is nog onduidelijk of de zorgbonden hierbij aanwezig mogen zijn. Deze onduidelijkheid heeft geleid tot grote ontevredenheid onder de protesterende zorgbonden.

De zorgbonden weigerden aanvankelijk hun petitie aan de directeur over te dragen, omdat zij vonden dat dit geen passende vertegenwoordiging van hun zorgen zou zijn. De menigte raakte steeds meer verhit, met velen die weigerden de locatie te verlaten.

Mielando Atompai, voorzitter van de Surinaamse Politiebond (SPB), sprak de menigte toe en vroeg hoe lang ze van plan waren te blijven. Hij benadrukte dat de bonden niet uit zijn op confrontatie en adviseerde om zich terug te trekken en verder overleg te plegen over de volgende stappen. Hij wees erop dat de hele wereld meekijkt.

Uiteindelijk hebben de zorgbonden besloten om de petitie toch af te geven aan de directeur, maar zij kozen ervoor deze niet voor te lezen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

geld euro
Lifestyle

Nederlandse toeriste betaalt honderden euro’s voor nepbehandeling in Suriname

tigri guyana suriname grens
Suriname

Tigri-kwestie blijft gevoelig: Suriname vraagt voortzetting technisch overleg

gascilinder gasbom
Suriname

Ogane: Geen tekort aan gas

adhin
Suriname

Adhin grote favoriet voor presidentschap na wegvallen Santokhi

bouva
Suriname

Bouva: Suriname houdt vast aan controle Corantijnrivier, dialoog met Guyana loopt door

weg naar nickerie oost west verbinding
Suriname

OWRO start met eerste werkzaamheden aan weg naar Nickerie, volledige rehabilitatie vereist USD 20 miljoen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws