• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Woede en verdriet na heengaan zuigelingen in Suriname wegens tekorten aan ziekenhuispersoneel

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 augustus 2024 02:45
in Gezondheid, Suriname
baby intensive care ziekenhuis ICU

Binnen een korte periode zijn meerdere zuigelingen overleden in het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP), waarbij beperkte capaciteit en personeelstekorten een cruciale rol hebben gespeeld.

Dit heeft geleid tot heftige reacties op sociale media, waar veel mensen hun verontwaardiging en verdriet uiten.

Het ziekenhuis had eerder aangekondigd dat alleen baby’s met de beste overlevingskansen zouden worden behandeld vanwege de beperkte middelen.

Ondanks deze waarschuwing is de situatie ernstig verslechterd door een aanhoudend tekort aan personeel op de neonatale en pediatrische intensivecareafdelingen.

Het AZP had geprobeerd hulp te krijgen van verpleegkundigen uit andere ziekenhuizen in Paramaribo, maar deze vraag kon niet worden vervuld.

Volgens informatie van GFC Nieuws kampt het hospitaal al geruime tijd met een tekort aan gespecialiseerde verpleegkundigen, deels veroorzaakt door slechte arbeidsomstandigheden en ontevredenheid over de beloning.

Het vertrek van ervaren medewerkers heeft de situatie verder verergerd.

Op sociale media heerst er een sterke emotionele reactie. Eén reageerder schrijft: “Het is ondenkbaar hoe verschrikkelijk de ouders zich moeten voelen. Niemand zou zo’n verlies moeten meemaken.”

Mis dit niet:

Verkeerscontroles Munder leveren 36 bekeuringen op

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

Een ander voegt toe: “De toestanden hier in Suriname lijken steeds erger. Dit is absoluut onacceptabel.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De grootste bedreiging voor het KPS kan van binnenuit komen.
Suriname

Verkeerscontroles Munder leveren 36 bekeuringen op

de Nederlandse hoofdstad scoort hoog op internationale ranglijsten voor levenskwaliteit, maar steeds meer Surinaamse Nederlanders wonen buiten de stad. Foto: Amsterdam centrum
Lifestyle

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

Verdachte aangehouden na steekincident.
Suriname

Jongeman gewond aangetroffen in weiland te Sunny Point

De man werd aangevallen door een Herdershond en liet het leven. Beeld: illustratief
Suriname

Man overleden na beet van herdershond, KIVC waarschuwt opnieuw voor loslopende honden

DC Vijent en politie zetten veiligheid Albina hoog op de agenda
Suriname

Strengere aanpak openbare orde en veiligheid in Albina aangekondigd

Mennonietenfamilies
Suriname

Vijftig Mennonietenfamilies kregen in 2022 toestemming regering voor vestiging in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws