• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dure vliegtickets naar Suriname: Hoe groot is de kans op een passagiersruzie tijdens de vlucht?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 augustus 2024 20:00
in Lifestyle
KLM vliegtuig

Dat er op 10 kilometer hoogte boven de Atlantische Oceaan een passagiersruzie zou kunnen ontstaan door oplopende frustraties wegens onder andere hoge ticketprijzen van Nederland naar Suriname, lijkt niet realistisch.

Hoewel ticketprijzen richting Suriname soms boven de 2000 euro uitkomen in het hoogseizoen, blijven incidenten zoals die van afgelopen vrijdag tijdens een Corendon-vlucht van Amsterdam naar Willemstad zeldzaam.

Op sociale media reageerden verschillende Surinamers op het voorval, waarbij passagiers met opgelopen gemoederen en onder invloed van alcohol in een gevecht raakten met elkaar en de bemanning.

Een Surinaamse reiziger merkte op: “Dit zou ook op een SLM- of KLM-vlucht kunnen gebeuren met deze hoge ticketprijzen… Mensen hebben een kort lontje tegenwoordig.”

GFC Nieuws-analist R. Pinas reageerde per e-mail aan onze redactie. Volgens hem is de kans dat de gemoederen oplopen tijdens een vlucht naar Suriname vanuit Amsterdam erg klein.

“Zelfs al hebben mensen 2000 euro betaald voor een ticket, wanneer je eenmaal in het vliegtuig zit naar Suriname, kom je vaak al tot rust.”

Pinas voegt eraan toe dat Suriname juist een rustgevende werking heeft op reizigers.

“Surinamers zijn over het algemeen een rustig volk en niet uit op confrontatie.” De kans op een escalatie aan boord van een vlucht naar Suriname acht hij dan ook minimaal.

Mis dit niet:

‘In Suriname komt post uit Nederland nooit aan ondanks brievenbus op perceel’

‘Veel Surinamers gebruiken waspoeder voor alles, maar dit is verkeerd’

Het is overigens nog niet volledig duidelijk wat de aanleiding was voor de onrust tijdens de Corendon-vlucht.

Een Nederlandse reiziger meldde aan GFC Nieuws dat passagiers volop drank hadden gekocht op Schiphol, wat mogelijk heeft bijgedragen aan de oplopende spanningen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Post uit Nederland zorgt voor frustratie in Suriname. Een lezer zegt dat thuis nooit iets aankomt, terwijl een andere zending volgens hem zes maanden duurde.
Lifestyle

‘In Suriname komt post uit Nederland nooit aan ondanks brievenbus op perceel’

Eén pak waspoeder voor alle kleding lijkt makkelijk, maar de samenstelling verschilt per product. Foto: illustratief
Lifestyle

‘Veel Surinamers gebruiken waspoeder voor alles, maar dit is verkeerd’

Surinaams regenwoud en cultuur kunnen toeristische troeven worden. Foto: Afobaka Resort
Lifestyle

Bali raakt overvol, terwijl Suriname nog ongerept is: “Over 10 jaar kan alles anders zijn”

de Nederlandse hoofdstad scoort hoog op internationale ranglijsten voor levenskwaliteit, maar steeds meer Surinaamse Nederlanders wonen buiten de stad. Foto: Amsterdam centrum
Lifestyle

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

Een huis of grond in Suriname betekent niet automatisch Nederlandse belasting, maar kan wél fiscaal in beeld komen. Foto: 't Vat Paramaribo
Lifestyle

‘Wet nodig om bezittingen van Surinaamse diaspora af te schermen voor Nederland’

schiphol airport
Lifestyle

‘Met deze Nederlandse uitkeringen kun je permanent in Suriname blijven wonen’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws