• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ambtenaren in Suriname boos op Santokhi en zijn regering

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 juli 2024 22:00
in Suriname
Man boos woedend

Ambtenaren in Suriname uiten hun boosheid en teleurstelling jegens president Chan Santokhi en zijn regering.

De oorzaak van hun onvrede is het vakantiegeld plus het salaris van juli, dat volgens hen niets voorstelt. Tot hun grote ergernis is de koopkrachtversterking van SRD 3.500 deze maand niet toegevoegd.

De regering onder leiding van president Santokhi heeft besloten de koopkrachtversterking deze maand niet uit te betalen vanwege het vakantiegeld. Dit besluit heeft geleid tot grote ontevredenheid binnen het ambtenarenkorps.

Zij zijn verbaasd en verontwaardigd dat de vakbonden er niet in zijn geslaagd om ervoor te zorgen dat de SRD 3.500 koopkrachtversterking normaal wordt uitbetaald.

Ambtenaren benadrukken dat hun salarissen de afgelopen jaren aanzienlijk zijn achteruitgegaan, met een daling van 100-300%, als gevolg van verschillende maatregelen die de regering sinds 2020 heeft genomen.

Ze voelen zich zwaar benadeeld en zijn van mening dat de koopkrachtversterking essentieel is om hun financiële situatie enigszins te stabiliseren.

De situatie zorgt voor veel onrust en onvrede onder de ambtenaren, die hopen dat de regering hun zorgen serieus zal nemen en met een passende oplossing komt.

De vakbonden worden ook aangespoord om krachtiger op te treden en de belangen van de ambtenaren beter te behartigen in toekomstige onderhandelingen met de regering.

Mis dit niet:

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Simons en directeur Clifton Lienga van de SWM hebben het drinkwatersysteem in Sunny Point officieel in gebruik genomen.
Suriname

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

President Jennifer Simons en de Vietnamese ambassadeur Bùi Văn Nghị bespraken tijdens zijn afscheidsbezoek nieuwe mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van landbouw, energie en klimaat. Foto: CDS
Suriname

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

Een gedeelte van de Slangenhoutstraat wordt tijdelijk afgesloten vanwege ontwateringswerkzaamheden.
Suriname

Slangenhoutstraat tot 22 oktober deels afgesloten: politie waarschuwt voor verkeersdrukte

korpschef pinas
Suriname

Korpschef Pinas merkt angst bij Surinamers om criminaliteit te melden

Schiphol aankomsthal
Lifestyle

Garant staan voor familie uit Suriname kan tot 10.000 euro per jaar kosten

Automobilist komt om bij eenzijdig ongeval, mede-inzittende naar ziekenhuis
Suriname

33-jarige automobilist komt om het leven bij botsing tegen EBS-mast

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws