• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ricky Stutgard: “Geef hen geen hout om een schip te bouwen, maar laat ze dromen van de grote zee”

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 juli 2024 04:00
in Suriname
Ricky Stutgard- levensmiddelentechnoloog en microbioloog

Ricky Stutgard, levensmiddelentechnoloog en microbioloog, wordt regelmatig door vrienden gevraagd waarom hij ondanks zijn pensioen nog steeds betrokken is bij de activiteiten van de Kinderuniversiteit Suriname.

Zijn antwoord daarop is veelzeggend en laat zijn passie voor educatie en jeugdontwikkeling duidelijk zien.

“Eerder onderzoek heeft uitgewezen dat van de leerlingen die starten met het lager onderwijs slechts 5% een academische bul haalt,” vertelt Stutgard.

“Dat is veel te weinig om een land te ontwikkelen.” Deze verontrustende statistiek was de drijfveer achter zijn beslissing om op 11 september 2006 de Vakantie Microbiologie te starten, een project dat tot 2019 duurde.

Gedurende deze periode initieerde Stutgard ook andere belangrijke projecten, zoals het hygiëne- en handenwassenproject (oktober 2009 – mei 2011), het Schoolhandenwassenproject (2011 – 2019), en het FTeW/Intermed Caribe NV Scholenhandenwassen Toernooi (2016 – 2023).

In augustus 2013 begon hij met de Kindervakantie Microbiologie, waarvan de laatste sessie in 2019 plaatsvond. Al deze projecten hadden één doel: jongeren stimuleren om hogerop te komen.

“Vandaar dat mijn slogan ook is: ‘Geef hen geen hout om een schip te bouwen, maar laat ze dromen van de grote zee.’ Het was dus vanzelfsprekend dat toen mevrouw Jo-Ann Monsels me vroeg de Kinderuniversiteit Suriname te ondersteunen, ik ‘JA’ zou zeggen,” verklaart Stutgard.

Zijn voortdurende betrokkenheid wijst op zijn onvermoeibare inzet voor het verbeteren van de onderwijskansen voor jongeren in Suriname.

Voor Stutgard is het niet alleen een kwestie van onderwijs, maar het creëren van een fundament waarop de toekomstige generatie kan bouwen.

ShareTweetSend

Meer berichten

ADEK anton de kom universiteit
Suriname

Beraad Wetenschappelijk Personeel Anton de Kom Universiteit gepauzeerd

workshop
Suriname

Tweedaagse workshop zet stap richting rechtvaardige energietransitie in Suriname

bouva en baasaron
Suriname

Minister Bouva vertegenwoordigt president Simons bij International Business Conference in Guyana

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws