• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

EBS moet zich niet bemoeien met de koelte in mijn slaapkamer, vinden klagers in Paramaribo

Patty door Patty
15 juli 2024 22:00
in Suriname
thermometer warm heet hitte temperatuur

De Energiebedrijven Suriname (EBS) adviseert in een recent informatiefilmpje op sociale media om airco’s niet lager dan 23 graden Celsius in te stellen.

Het doel van dit advies is om energie te besparen en de efficiëntie van airco’s te verbeteren.

Diverse personen in Suriname laten echter aan GFC Nieuws weten dat de EBS niet voor hen moet bepalen hoe hoog ze hun airco instellen.

Ze zeggen aan GFC dat ze al veel betalen voor stroom en dat ze een airco hebben aangeschaft voor hun eigen comfort. Volgens hen zorgt een instelling van 23 graden niet voor voldoende koeling wanneer het extreem warm weer is.

“Waarom zou EBS bepalen hoe ik mijn airco gebruik? Ik betaal al meer dan genoeg voor stroom, dus ik wil kunnen genieten van de koeling waarvoor ik betaald heb,” aldus een boze inwoner van Paramaribo.

Een ander voegt toe: “Tijdens de heetste momenten van de dag is 23 graden gewoon niet genoeg. Ik moet mijn airco lager kunnen instellen om daadwerkelijk verkoeling te voelen. De EBS moet zich niet bemoeien met de temperatuur in mijn slaapkamer. Ze zijn brutaal.”

Hoewel EBS stelt dat een instelling van 23 graden helpt bij het verminderen van de belasting op het elektriciteitsnet, vooral tijdens warme periodes, blijven veel mensen sceptisch.

Ze geven aan dat het advies weliswaar goed bedoeld is, maar in de praktijk niet haalbaar blijkt te zijn voor de comfortbehoeften van de gemiddelde Surinamer.

De discussie over de ideale airco-instelling zal waarschijnlijk doorgaan, maar het is duidelijk dat veel bewoners vinden dat hun persoonlijke comfort voorop moet staan.

Ze wijzen erop dat ze al hoge energiekosten betalen en daarom het recht hebben om hun airco naar eigen inzicht te gebruiken.

Het vinden van een balans tussen energie-efficiëntie en persoonlijk comfort blijft een uitdaging die veel huishoudens in Suriname bezighoudt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Volgens Pinas klopt het dat Suriname economische risico’s kent, maar betekent dat niet automatisch dat de SRD richting SRD 50 of hoger zal schieten.
Suriname

‘Ramcharan maakt samenleving onnodig bang met waardedaling SRD’

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Illustratiefoto
Suriname

Groot verdriet na overlijden van 19-jarige verkeersslachtoffer

Incident tijdens vaartocht op de rivier
Suriname

Jongeman vermist na val in Marowijnerivier bij Da Paagi

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws