• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Wong pleit voor hoge importheffingen producten uit Nederland om Surinaamse economie te boosten

P. Peterson door P. Peterson
1 juli 2024 16:00
in Lifestyle, Suriname
NIEUWE HAVEN PARAMARIBO SURINAME

In een interview met GFC Nieuws verklaarde lifestyle-expert en observatrice Patricia Wong dat zij een groot voorstander is van hoge importheffingen op bepaalde Nederlandse producten.

Wong wijst erop dat deze maatregel nodig kan zijn voor het stimuleren van de Surinaamse economie, het verminderen van de vraag naar buitenlandse valuta, wat gunstig zou zijn voor de waarde van de Surinaamse dollar (SRD) en het verlagen van de werkloosheid in Suriname.

“Er wordt een te groot deel aan levensmiddelen geïmporteerd, zoals fruit, groenten, kip, vis en blikjeswaren, terwijl veel van deze producten ook in eigen land geproduceerd kunnen worden,” meent ze.

Ze vindt dat er meer nadruk moet liggen op het promoten en consumeren van lokale producten. “We hebben vruchtbare grond en een geschikt klimaat, wat ideaal is voor de landbouw.

Als we onze eigen producten meer aanprijzen en gebruiken, kunnen we onze economie versterken en zelfvoorzienend worden.

Dit zou niet alleen onze eigen producenten ondersteunen, maar ook de gemeenschap als geheel ten goede komen. Lokale producten zijn vaak verser en gezonder, en het ondersteunt de economie op lange termijn.”

Volgens de observatrice  zou de implementatie van haar voorstellen leiden tot een duurzamere economische groei en een sterkere nationale identiteit.

“Het is tijd dat we trots zijn op wat we zelf kunnen produceren en dat we onze economie op een verantwoorde manier opbouwen.”

Bekijk ook:

Chinese ambassade en Surinaams Diplomatiek Instituut vieren afronding taalcursus Chinees voor diplomaten

Majoor Sewkaransing rondt prestigieuze militaire opleiding af in Norfolk

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Diplomaten ronden Chinese taalcursus af en versterken banden China-Suriname
Suriname

Chinese ambassade en Surinaams Diplomatiek Instituut vieren afronding taalcursus Chinees voor diplomaten

Amerikaanse ambassade feliciteert Surinaamse majoor met militaire opleiding in VS.
Suriname

Majoor Sewkaransing rondt prestigieuze militaire opleiding af in Norfolk

Surinamers met uitkering krijgen dringend advies over vertrek uit Nederland. Foto: KLM-kist nabij Schiphol
Lifestyle

‘Surinamers met bijstandsuitkering moeten Nederland nooit verlaten’

Jeffrey Lau
Suriname

NPS-parlementariër Lau: Niemand binnen politiekorps mag boven de wet staan

Nieuwe belastingwetten moeten leiden tot gelijk speelveld voor ondernemers.
Suriname

VSB pleit voor efficiënt en transparant belastingstelsel voor Suriname

Suriname start implementatie APIS-systeem voor modernere grensbewaking
Suriname

Werkgroep ingesteld voor invoering Advanced Passenger Information System in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws