• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Extreme neerslag door storing, zegt de Meteorologische Dienst Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 June 2024 04:12
in Suriname
storing regenval

De Intertropische Convergentiezone (ITCZ) had op 25 juni een grote invloed op het weer boven Suriname.

Een storing op 950 hPa hoogte heeft de ITCZ versterkt. In combinatie met een sterke noordoostelijke wind, een hoge luchtvochtigheid en onstabiliteit in de atmosfeer, leidde dit tot vorming van onweersbuien en aanhoudende regenval in een groot deel van het kustgebied tot in de vroege ochtenduren.

Op de foto is deze storing te zien boven Frans-Guyana, en deze verplaatst zich in westelijke richting, dit meldt de Meteorologische Dienst Suriname (MDS).

Dat het zou regenen was voorspeld, geeft minister Riad Nurmohamed aan, waardoor de kans op overstroming groot was.

De OW-minister zegt dat het onderhoud nog niet optimaal is vanwege het geringe budget dat het OW-ministerie ter beschikking heeft.

Vanwege het getij kon er pas na 21:00 uur worden begonnen met het openmaken van de sluizen, waardoor veel gebieden onderwater zijn geraakt. Mei en juni zijn de maanden met de zwaarste regenbuien.

Nurmohamed geeft aan dat er een planning is gemaakt en hoopt dat er voor december 2024 verlichting komt in de gebieden die wateroverlast ervaren.

ShareTweetSend

Meer berichten

vuilniszak
Suriname

Teleurstelling in Tourtonne 5: vuilniswagens verschijnen niet

milton kensmil
Suriname

Kensmil benadrukt: nooit ontslag genomen bij Korps Politie Suriname

Newmont Suriname
Suriname

Newmont bespreekt gemeenschapsinvesteringen en duurzaamheid met Financiën

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws