• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Minister Nurmohamed reageert op wateroverlast

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 juni 2024 13:05
in Suriname
NURMOHAMED

Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken geeft toe dat de hevige regenval van afgelopen dinsdag duidelijk heeft gemaakt dat het land nog steeds kampt met serieuze waterafvoerproblemen.

Nurmohamed legde op de radio uit dat overtollig water niet kan worden afgevoerd bij vloed. Door de getijden konden de sluizen pas om 21.00 uur gisteravond opengezet worden. Hoewel de afvoerkanalen het water konden verwerken, zorgde de constante regenval ervoor dat er toch wateroverlast ontstond.

Voor Paramaribo Zuid wordt het water afgevoerd via het Saramaccakanaal. Echter, de situatie in het noorden van Paramaribo is nijpender.

De pompgemalen in dit gebied functioneren al jaren niet goed en de situatie is nu verergerd, waardoor het water alleen bij eb via de sluizen kan worden afgevoerd. Nurmohamed benadrukte dat overal waar mogelijk de sluizen worden opengezet om de wateroverlast te verminderen.

Positief nieuws kwam er wel uit de regio Winti Wai, waar zeven pompgemalen zijn vervangen. Dankzij deze vernieuwing is er daar weinig tot geen wateroverlast, ondanks de zware regenval.

Nurmohamed verzekerde de luisteraars dat er hard wordt gewerkt om de ontwateringsproblemen aan te pakken en dat er plannen zijn om de infrastructuur verder te verbeteren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

saharastof
Suriname

Sahara-stofwolk bereikt Caribische landen, waaronder Suriname en Guyana

vaccinatie sp
Gezondheid

Registratie geopend voor jongeren HPV-vaccinatie in Kabalebo

concert
Entertainment

Conservatorium Suriname presenteert interculturele avond met traditionele Noord-Indiase raga en westerse pianoklank

DOAB en LVV bij veldbezoek voor onderzoek naar cassaveziekte in Marowijne
Gezondheid

DOAB en LVV onderzoeken cassaveziekte bij landbouwer in Marowijne

Politie vond skimmerapparatuur met twee camera's bij pinautomaat aan Sir Winston Churchillweg
Suriname

Bevolking eist actie van banken na toename skimming bij pinautomaten

nieuw koffiekamp15 dna leden parlement binnenland
Suriname

Bewoners Nieuw-Koffiekamp vragen aandacht voor basisvoorzieningen en grondrechten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws