• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

NDP-loyalist Oostburg roept Surinamers op het hoofd koel te houden vanwege geruchten over noodtoestand

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 juni 2024 10:49
in Suriname
oostburg marcel 1

Marcel Oostburg, een prominente loyalist van de Nationale Democratische Partij (NDP), roept de Surinaamse bevolking op om kalm te blijven te midden van geruchten en speculaties over de mogelijke uitroeping van een noodtoestand door president Chandrikapersad Santokhi.

Volgens Oostburg werkt de president momenteel aan plannen voor het uitroepen van een noodtoestand. Het is niet duidelijk op grond waarvan de president een noodtoestand zou willen uitroepen. Dit laatste wordt niet vermeld door Oostburg.

Deskundigen benadrukken dat een noodtoestand niet eenzijdig door de president kan worden uitgeroepen. “Het is belangrijk om te weten dat de president toestemming nodig heeft van het parlement om een noodtoestand uit te roepen”. “Deze procedure zorgt ervoor dat er checks and balances zijn en dat de rechten en vrijheden van burgers beschermd blijven.”

Een noodtoestand kan worden uitgeroepen onder verschillende omstandigheden die gereld zijn in artikel 101 lid 3 van de Grondwet: handhaving van de uit- en inwendige veiligheid in geval van oorlog of oorlogsgevaar of in geval van ernstige bedreiging of verstoring van de inwendige orde of rust, welke kan leiden tot wezenlijke aantasting van de belagen van de Staat.

Na voorafgaande toestemming van De Nationale Assemblee kan de president in elk gedeelte van het land de noodtoestand uitroepen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

surinam airways skippyscage photography
Suriname

Critici waarschuwen voor hernieuwde chaos bij SLM na terugkeer John Sandie

boodschappen winkel supermarkt
Gezondheid

“Volksgezondheid in gevaar door stilstand Levensmiddelenwet,” stelt Nanhkoesingh

Mannenkoor Maranatha
Suriname

Gezinnen genieten van sfeer en spektakel tijdens Kresneti Fatu

nederland zomer
Lifestyle

Niet alles is rozengeur in Nederland: Surinamers onderschatten hoe vaak mensen op rekening kopen

paramaribo suriname winkel
Lifestyle

Vrouwen in Paramaribo voelen zich onprettig door mannen die rondhangen bij winkeldeuren

Interguyanese spelen suriname sport
Sport

Suriname wint Inter Guyanese Spelen 2025

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws