• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Oproep tot online sollicitatie voor verkiezingsfuncties roept bezorgdheid op

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 juni 2024 04:59
in Suriname
stemmen stembus verkiezing suriname

Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft recentelijk een oproep gedaan voor online sollicitaties voor de functies van voorzitter, waarnemend voorzitter en plaatsvervangend leden van een stembureau.

Deze bekendmaking, die de mogelijkheid biedt om tussen 1 juli en 14 juli te solliciteren via een online applicatie op de website verkiezinge.gov.sr, heeft voor enige bezorgdheid gezorgd onder delen van de samenleving.

Critici hebben hun zorgen geuit over de transparantie en integriteit van het selectieproces. Zij wijzen erop dat het de districtscommissaris (dc) is die fungeert als voorzitter van het Hoofdstembureau, en dat vanuit het kantoor van de dc alles in orde wordt gebracht, inclusief de beëdiging van de benoemde leden. Dit roept vragen op over de onafhankelijkheid en objectiviteit van het selectieproces.

De oproep om online te solliciteren wordt door sommige critici gezien als een poging om het proces minder toegankelijk en minder transparant te maken. Zij benadrukken het belang van waakzaamheid en roepen op tot een grondige controle van het sollicitatieproces om ervoor te zorgen dat de benoemingen op een eerlijke en objectieve manier verlopen.

De zorgen van de critici worden versterkt door eerdere incidenten waarbij de benoemingsprocedures in twijfel werden getrokken. Zij vrezen dat dit initiatief een nieuwe vorm van manipulatie zou kunnen zijn, en roepen de samenleving op om alert te blijven en ervoor te zorgen dat de democratische processen eerlijk en transparant worden uitgevoerd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

koffie drinken cafe bar
Lifestyle

Pinas: Wel geld voor kopje koffie van €6,70 maar klagen over hoe duur Suriname is

bvb klaaskreek
Suriname

Nieuw Bureau voor Burgerzaken Klaaskreek officieel in gebruik genomen

buza suriname caricom
Suriname

Suriname bereidt zich voor op COFCOR-vergadering en CARICOM-voorzitterschap

tanken pompstation
Suriname

Regering houdt brandstofprijzen stabiel ondanks spanningen Midden-Oosten

openbare werken
Suriname

OWRO versnelt aanpak wateroverlast en wegen

cenrtum voor democratie currie
Suriname

CDR bereikt mijlpaal met officiële erkenning onderwijsaanbod door MinOWC

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws