• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Normaal bestaan onbereikbaar voor gemiddelde inwoner van Suriname, zegt KIVC

Patty door Patty
17 juni 2024 00:00
in Lifestyle, Suriname
paramaribo zonnebloem markt

In een interview met GFC Nieuws heeft een financieel analist verbonden aan het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) haar zorgen geuit over de financiële situatie van de gemiddelde inwoner van Suriname.

Volgens de deskundige is het voor inwoners met een gemiddeld inkomen bijna onmogelijk geworden om een normaal bestaan te leiden met financiële vooruitgang.

“Een normaal bestaan is een breed begrip,” legt de analist uit. “Maar als werkende persoon zou je met je maandsalaris ten minste een huis moeten kunnen huren, een kleine auto kunnen rijden, de belangrijkste boodschappen moeten kunnen doen en ten minste één keer per jaar op vakantie kunnen gaan met je gezin.”

Ze wijst erop dat dit niet alleen een kwestie is van levenskwaliteit, maar ook van financiële stabiliteit en vooruitgang.

De realiteit in Suriname is echter ver van dit ideaalbeeld verwijderd. Zelfs met twee banen lukt het bijna niemand om deze basisstandaard te bereiken.

Ze  verduidelijkt dat een persoon die 40 uur per week werkt met één maandsalaris in staat zou moeten zijn om essentiële kosten te dekken zonder in financiële problemen te komen.

Onder anderen huishuur of hypotheekbetalingen, vervoerskosten, voedsel en andere noodzakelijke uitgaven, evenals enige vorm van spaarmogelijkheden voor noodgevallen of toekomstige investeringen.

“Een redelijk bestaan opbouwen betekent dat je niet constant leeft van salaris tot salaris en je niet voortdurend zorgen hoeft te maken over onverwachte uitgaven,” zegt de expert van het KIVC.

“Het betekent ook dat je de kans hebt om te sparen en te investeren in je toekomst, bijvoorbeeld door middel van hoger onderwijs of pensioenopbouw.”

De huidige economische omstandigheden in Suriname maken het echter vrijwel onmogelijk voor veel mensen om deze financiële stabiliteit te bereiken.

De analist roept op tot beleidsmaatregelen en steunprogramma’s die de koopkracht van de gemiddelde werknemer kunnen versterken en hen in staat stellen om een degelijk en stabiel leven op te bouwen.

“Zonder structurele veranderingen blijven veel gezinnen gevangen in een cyclus van financiële onzekerheid,” waarschuwt ze.

Het KIVC blijft pleiten voor verbeteringen in de economische infrastructuur en ondersteuning van huishoudens om de kloof tussen inkomen en kosten van levensonderhoud te overbruggen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

“SRD 10.000 is veel te hoog. Dat is meer dan de helft van wat de gemiddelde Surinamer per maand verdient,” zegt Anita.
Gezondheid

Hoge kosten MRI-scans zorgen voor frustratie onder Surinamers

Het kanaal gaat komende donderdag van start
Lifestyle

China Horizon TV Station lanceert eerste 24/7 internationale HD-zender in Suriname

Veel Surinamers verkijken zich op de kosten van wonen in Nederland
Lifestyle

‘Emigratie naar Nederland leidt voor Surinaamse middenklasse vaak tot lagere levenskwaliteit’

LVV waarschuwt voor bedreigingen van vismigratie en voedselzekerheid.
Suriname

Suriname benadrukt belang van duurzame visserij en bescherming van trekvissoorten

Verdachte aangehouden na bedreiging en vernieling bij buurvrouw in Pontbuiten.
Suriname

Man dreigt woning buurvrouw in brand te steken en wordt aangehouden

Verdachte probeerde herkenning te voorkomen door baard af te scheren.
Suriname

Recidivist “LOCAL” aangehouden voor woninginbraak aan Magentakanaalweg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws