• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlandse toerist vindt Surinamers nu sneller geïrriteerd en minder gezellig dan vroeger

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 juni 2024 20:00
in Lifestyle
familie vrienden eten restaurant gezin diner

Sommige mensen in Suriname lijken tegenwoordig sneller geïrriteerd en minder gezellig dan in het verleden. Dit zijn de woorden van een 51-jarige man uit Utrecht, die Suriname na vele jaren opnieuw bezocht.

In de late jaren ’90 en vroege jaren 2000 was hij regelmatig in het land te vinden voor familiebezoeken samen met zijn toenmalige echtgenote.

In een gesprek met GFC Nieuws Lifestyle vertelde hij over zijn recente ervaringen in Suriname. Volgens hem hebben veel mensen minder tijd voor elkaar en raken ze soms sneller geïrriteerd bij het minste of geringste.

“Het is niet meer zo gezellig als vroeger,” zei hij. “De sfeer is aanzienlijk veranderd, met mensen die langs elkaar heen leven zonder oprechte interesse in elkaar.”

De man uit Utrecht geeft toe dat zijn eigen leeftijd en veranderde levensvisie ook een rol kunnen spelen in hoe hij de situatie nu ervaart.

Echter, hij begrijpt ook dat de huidige economische uitdagingen in Suriname een impact kunnen hebben op het humeur van de bevolking.

“Vroeger leek iedereen altijd tijd te hebben voor een praatje of een lach, ongeacht de drukte van de dag,” herinnert hij zich. “Nu lijkt het alsof iedereen haast heeft en minder tolerant is. Ik heb echter ook voldoende aardige mensen gesproken.”

De veranderingen in sociale interacties die hij waarneemt, zijn mogelijk symptomen van bredere sociale en economische veranderingen in het land.

Onder andere de Canadese psychiatrisch onderzoeker Dr. Olivia Guerra wijst op de invloed van economische stress op het algemene welzijn en sociale gedrag van mensen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

hindoe heer man kantoor werk
Lifestyle

Zakenman verzet zich tegen beeld van luie Surinamers

vrouw zitten thuis bank
Lifestyle

Woningcrisis dwingt volwassen Surinamers langer thuis te blijven wonen

acai bowl
Lifestyle

Açaí groeit dichtbij Suriname, maar is minder zichtbaar dan in Europa

Waterkant Paramaribo
Lifestyle

Asociaal gedrag van e-bikers zorgt voor irritatie en onveiligheid aan de Waterkant

vuur vlam aansteker brand
Lifestyle

Man steekt woning in brand na ruzie met vrouw en drinkt verdelgingsmiddel

man bewusteloos EHBO eerste hulp hartmassage gewond
Gezondheid

Weinig kennis over reanimatie bij verdrinking onder Surinamers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws