• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Grootgrondbezitters in Suriname voornamelijk politici en aan hen gerelateerde stichtingen

Patty door Patty
29 mei 2024 05:30
in Suriname
paramaribo suriname perceel

Illustratiefoto. 'Perceel te koop in Paramaribo - Noord.'

In het radioprogramma “Welingelichte Kringen” op Radio ABC heeft Pertab Bissumbar, adviseur van president Chan Santokhi en lid van de Stuurgroep Landelijk Woningbouwprogramma (LWBP), enkele markante onthullingen gedaan die aandacht behoeven en moeten leiden tot beleidsombuiging en correctie.

Bissumbar benadrukte dat in Paramaribo en Wanica geen gronden meer beschikbaar zijn voor verkaveling in het kader van het woningbouwproject van de regering.

Hij verklaarde dat “de grootgrondbezitters voornamelijk politici zijn, evenals stichtingen die aan politici verbonden zijn, stromannen van politici of bedrijven die door politici zijn opgericht. We moeten nadenken over hoe we dit probleem zullen aanpakken en oplossen. Het is niet de creatie van de Regering Santokhi.”

Hoewel het klopt dat de regering onder leiding van Santokhi niet verantwoordelijk is voor dit probleem, aangezien oneigenlijke gronduitgifte ook voorkwam onder de regeringen van oud-presidenten Venetiaan en Bouterse, is de situatie verergerd onder het huidige regime.

Voor de verkiezingen van mei 2020 had Santokhi plechtig beloofd om af te rekenen met oneigenlijke gronduitgiften en transparant beleid te implementeren.

Helaas is de constatering na bijna vier jaar Santokhi-presidentschap dat de schandalen zijn toegenomen en doorspekt zijn met immorele handelingen van leidinggevenden.

Correctie en optreden vanuit de hoogste leiding van het land blijven uit, en onrechtvaardige handelingen worden oogluikend toegelaten, of misschien is de hoogste leiding zelf betrokken.

Bissumbar noemde specifieke schandalen:

Bekijk ook:

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

Bezoek Wenzhou versterkt culturele brug tussen Suriname en China

De schandalige gronduitgifte te Sabaku en Kroonenburg aan bevriende partijprominenten en loyalisten.
Het oneigenlijk en immoreel uitgeven van (vervallen) gronden met woningen van burgers aan derden.
Het uitgeven van gronden aan “family, friends, sponsoren en partijloyalisten.”
Het uitgeven van Stalweide.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

NIS pleit voor permanente beveiliging na inbraak en vernielingen
Suriname

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

Chinese delegatie benadrukt belang van kwaliteit en duurzaamheid bij verdere ontwikkeling CI AdeKUS.
Suriname

Bezoek Wenzhou versterkt culturele brug tussen Suriname en China

Samenwerking tussen CBvS en banken essentieel voor integere financiële sector.
Suriname

CBvS bespreekt financiële integriteit en bankresolutie met Surinaamse bankensector

Surinamers met een Nederlandse bijstandsuitkering mogen geld naar het buitenland sturen, maar gemeenten kunnen bij opvallende geldstromen de financiële situatie controleren.
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Nieuwe grondeigenaren in Coronie opgeroepen te investeren in ontwikkeling district.
Suriname

President Simons: gebruik de grond waarvoor die is uitgegeven en bouw aan de toekomst

Zonder goede voorbereiding profiteert Suriname niet optimaal van olie- en gasopbrengsten.
Suriname

Stichting Passie voor Suriname pleit voor langetermijnvisie op local content

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws