• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Complete 9-daagse vakantie naar Curaçao kost Nederlanders €800 terwijl ticket naar Suriname €1500 bedraagt

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 mei 2024 20:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
suriname curacao slm surinam airways willemstad

Nederlandse vakantiegangers die in mei kiezen voor een last-minute reis naar Curaçao, profiteren van opmerkelijk lage prijzen.

Voor slechts 800 tot 900 euro kunnen reizigers genieten van een 9-daagse vakantie inclusief retourvlucht en accommodatie in een hotel of appartement, indien je met z’n tweetjes reist.

Daarentegen kost alleen een vliegticket naar Suriname in dezelfde periode ongeveer €1500 per persoon, zo blijkt uit onderzoek van GFC Nieuws Lifestyle.

In die periode bedragen de prijzen voor bekende hotels in Paramaribo ongeveer 200 Amerikaanse dollars per dag.

Deze prijsverschillen worden nog duidelijker door de recente statistieken die aantonen dat Curaçao een recordaantal bezoekers heeft mogen verwelkomen.

In maart 2024 registreerde het eiland maar liefst 63.556 toeristen, wat het tot de beste toerismemaand ooit maakt.

De toeristische sector van Curaçao floreert, mede dankzij de voortdurende inspanningen om het eiland aantrekkelijk en toegankelijk te maken.

Tegelijkertijd heeft Suriname te kampen met toenemende kritiek vanwege de verhoging van de Entry Fee, die per 14 mei 2024 is verdubbeld van €25 naar €50 voor toeristen met een niet-Surinaams/Caricom paspoort.

De verhoging heeft tot grote ergernis geleid onder potentiële bezoekers, wat de concurrentiepositie van Suriname als toeristische bestemming negatief beïnvloedt.

Critici zeggen aan GFC Nieuws dat deze prijsstijgingen Suriname ‘opnieuw’ in een negatief daglicht stellen en de zorgen versterken over de hoge kosten die verbonden zijn aan een bezoek aan het land.

Dit terwijl Curaçao niet alleen meer betaalbaar is, maar ook een breder scala aan activiteiten en attracties biedt.

Dit alles maakt het eiland een steeds aantrekkelijkere bestemming voor Nederlandse en internationale toeristen die op zoek zijn naar een betaalbare Caribische ervaring.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

azp ziekenhuis academisch
Gezondheid

Bezoek aan AZP loopt uit op uren wachten en grote schok

witte broek paskamer
Lifestyle

Vrouwen boos omdat passen van witte broeken in Paramaribo wordt verboden

kapper haren knippen kapsalon
Lifestyle

Puntige kunstnagels van kapsters zorgen voor irritatie bij klanten

aanpak wegen riolering goot ow
Suriname

Snelle actie na klachten over slechte wegen in Wanica Centrum

Foto 29e container VG Himmat
Suriname

VG Himmat levert 29e container met hulpgoederen voor Suriname

chinese china suriname docu
Suriname

China en Suriname vieren 50 jaar samenwerking met documentaire

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws