• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Onderwijs in Suriname: Een cyclus van stagnatie

Patty door Patty
5 May 2024 14:00
in Suriname
Onderwijs kleuren leerling

Het onderwijsproces in Suriname staat al geruime tijd onder druk door frequente acties waardoor leerlingen keer op keer achterlopen op hun leerstof.

Of het nu de onderwijsbonden zijn die staken of de schoolbussen die niet rijden, de impact op het leerproces is aanzienlijk.

Volgens onderwijsdeskundigen in Nederland die met GFC Nieuws hebben gesproken kan deze voortdurende cyclus van stagnatie verstrekkende gevolgen hebben voor de educatieve ontwikkeling van de jeugd in Suriname.

Studenten worden herhaaldelijk geconfronteerd met onderbrekingen in hun leertraject, waardoor ze moeite hebben om de benodigde kennis op te doen en bij te blijven met hun studie.

De acties van de onderwijsbonden zijn vaak ingegeven door de noodzaak om de arbeidsomstandigheden en salarissen van hun leden te verbeteren.

Het is volgens de experts begrijpelijk dat deze bonden opkomen voor de rechten en belangen van de onderwijsprofessionals, die een vitale rol spelen in het onderwijssysteem van het land.

Echter wordt opgemerkt dat het voortdurende conflict en de daaruit voortvloeiende verstoringen in het onderwijsproces een zware last leggen op de schouders van de leerlingen.

Ze worden de dupe van de strijd tussen verschillende belangengroepen, en hun recht op kwalitatief onderwijs komt in het gedrang.

Volgens hen is het daarom van groot belang dat alle betrokken partijen streven naar constructieve oplossingen die de belangen van zowel de leerkrachten als de studenten dienen.

Ze roepen op tot collectieve verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat kinderen toegang hebben tot hoogwaardige educatie zonder voortdurende onderbrekingen en hindernissen.

ShareTweetSend

Meer berichten

registratie ambtenaren biza psr
Suriname

In januari mogelijk nieuwe ambtenarenregistratieronde per ministerie binnen PSR-programma

GranMorgu-FPSO-Staatsolie-and-Total-team-1392x927
Suriname

NDP-fractieleider Parmessar waarschuwt: geen illusies over rijkdom in 2028

vrouw dumpt goederen
Suriname

Politie Houttuin op zoek naar man en vrouw die goederen hebben gedumpt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws