• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dame uit Nederland ervaart vijandige houding Surinamers bij remigratie: ‘Ze zijn jaloers op mij’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 May 2024 08:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
suriname schiphol airport amsterdam

Onze lifestyleredactie heeft een alarmerende boodschap ontvangen van een oudere Surinaams-Nederlandse vrouw, die waarschuwt voor de uitdagingen die gepaard gaan met een terugkeer naar Suriname.

De dame die de GFC redactie via WhatsApp benaderde, deelt haar persoonlijke ervaringen met haar pogingen om zich opnieuw te vestigen in haar geboorteland Suriname.

Haar bericht kwam naar aanleiding van een ander recent artikel, waarbij een groep Surinaamse-Nederlanders aangaf remigratie te overwegen wegens een ‘steeds moeilijker wordend leven in Nederland’.

Ze vertelt dat deze pogingen keer op keer mislukten, voornamelijk vanwege een vijandige houding van de lokale bevolking.

“Het wordt ons Surinaamse Nederlanders, zeer kwalijk genomen dat wij hier in Nederland een leven hebben opgebouwd en nu terugkeren naar Suriname om ons er weer te vestigen,” zegt ze.

whatsapp bericht
‘Het is een illusie om alle schepen achter je te verbranden en je in Suriname te vestigen’.

Volgens haar dragen veel Surinamers een masker dat pas na enkele jaren afvalt, wat leidt tot verraad, jaloezie, en misbruik van vertrouwen.

Ze illustreert dit met anekdotes over verbroken afspraken en vijandige confrontaties, waarbij ze werd afgewimpeld met de woorden: “We zijn hier in Suriname en niet in Holland.”

De senior suggereert dat het voor Surinaamse Nederlanders gemakkelijker zou zijn om ver van stedelijke gebieden te wonen, bij inheemse gemeenschappen of boslandcreolen in de jungle.

Hier is het volgens haar mogelijk om een eerlijk en rustig leven te leiden, mits men de juiste contacten heeft en bereid is bij te dragen aan het dagelijkse leven, bijvoorbeeld door te helpen met vissen, jagen of het onderhouden van de kostgrond.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

atjoni binnenland
Suriname

Vaste Commissie Onderwijs DNA buigt zich over onderwijsproblematiek binnenland

paspoort reizen
Suriname

Overleg Binnenlandse Zaken en Surinaamse Voetbalbond over paspoortzaken Nationaal Elftal

gepensioneerden alcoa
Suriname

Gepensioneerden Alcoa Minerals of Suriname eisen duidelijkheid over verdwenen miljoenen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws