• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse miljonair: Slijmen bij de baas effectiever dan hoge opleiding voor carrièresucces

P. Peterson door P. Peterson
11 april 2024 00:00
in Lifestyle
kantoor werk baas zaken ondernemer bellen telefoon medewerkers

Een Nederlandse miljonair met Surinaamse roots geeft toe dat ‘hielen likken’ bij je bazen soms effectiever kan zijn voor je carrièreontwikkeling dan het bezitten van hoge opleidingen en relevante kwalificaties.

De ervaren zakenman die de vijftig is gepasseerd, deelt zijn perspectieven regelmatig en anoniem via GFC Nieuws Lifestyle, met respect voor zijn privacy.

Met een schat aan ervaring in de zakenwereld schildert hij een niet zo rooskleurig beeld van de huidige arbeidsmarkt.

Hij beweert dat personen die geneigd zijn hun authenticiteit en integriteit op te offeren voor een gunstige positie bij hun superieuren, vaak worden beloond met promoties en hogere functies, ten nadele van werkelijk gekwalificeerde kandidaten.

Deze observatie onderstreept de kracht van kantoorpolitiek en het belang van netwerken boven werkelijke vaardigheden en een sterke werkdiscipline.

De miljonair schetst drie opties voor wie gefrustreerd is door deze praktijken: bekwaam worden in dit ‘spel’, ondanks de morele bedenkingen; weigeren mee te doen en mogelijk op lagere carrièreniveaus blijven hangen; of traditionele loopbaanpaden verlaten, bijvoorbeeld door een eigen onderneming te starten.

Hij toont sympathie voor degenen die besluiten zich af te keren van deze praktijken, erkennende dat niet iedereen bereid of in staat is om hun principes op te offeren voor een hogere positie binnen een bedrijf.

Foto ter illustratie.

Mis dit niet:

Surinamers die nu worden geboren hebben later mogelijk geen rijbewijs meer nodig

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Het rijbewijs kan voor een nieuwe generatie Surinamers veel minder belangrijk worden als autonome auto's zich de komende twintig jaar blijven ontwikkelen.
Lifestyle

Surinamers die nu worden geboren hebben later mogelijk geen rijbewijs meer nodig

Hering wil meer EHBO-kennis onder Surinamers. Illustratiefoto. Pixabay
Gezondheid

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

Een Boeing 777 van Eastern Airlines.
Lifestyle

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

KLM Boeing 777 vanaf de A4
Lifestyle

De bijzondere band tussen Surinamers en Schiphol

Dit is ook relevant voor Surinamers die staan voor een studiekeuze in Nederland.
Lifestyle

Met deze hbo studies kunnen Surinamers €5.000 per maand verdienen

lgbt homo trans lesbisch
Lifestyle

Genezeres uit Paramaribo belooft vader homoseksuele zoon te ‘genezen’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws