• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vicepresident Brunswijk veroordeelt poging tot drugssmokkel via SLM-vliegtuig

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 maart 2024 06:00
in Suriname
Brunswijk

Vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk heeft zijn bezorgdheid geuit over recente pogingen tot drugssmokkel die de vliegveiligheid in gevaar brachten.

In het bijzonder keurde hij de recente poging af om 600 kg drugs te vervoeren in een vliegtuig van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM).

Brunswijk noemde het “onverantwoordelijk” omdat de drugs op een plek waren geplaatst die niet bestemd was voor vracht, wat een ernstig risico vormde voor de veiligheid van het vliegtuig.

De vp benadrukte dat de drugsproblematiek in Suriname een zorgwekkende situatie is, gezien de vele onderscheppingen die de afgelopen tijd hebben plaatsgevonden.

Hij noemde onder meer de recente inbeslagname van 8 ton cocaïne die vanuit Suriname naar Spanje werd gesmokkeld, de 600 kg cocaïne die in een SLM-kist werd aangetroffen, en de 2,4 ton cocaïne die werd gevonden in een in brand gestoken loods in Nickerie.

Bekijk ook:

Politici in spanning na berichten over ontbinding A-team

Overheid investeert ruim SRD 635 miljoen in grootschalige modernisering Academisch Ziekenhuis Paramaribo

Daarnaast zijn er bij verschillende politieacties kleinere hoeveelheden drugs in beslag genomen, waaronder 5382 milliliter vloeibare cocaïne, 10,6 gram marihuana, 25,1 kilogram hasj en 50,7 gram methamfetamine (Sukru).

Brunswijk roept op tot versterking van de veiligheidsdiensten om de drugssmokkel effectiever aan te pakken. Hij benadrukte dat Suriname nationaal en internationaal wordt geschaad door deze activiteiten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Illustratiefoto
Suriname

Politici in spanning na berichten over ontbinding A-team

AZP krijgt grootschalige renovatie als onderdeel van hervorming gezondheidszorg.
Suriname

Overheid investeert ruim SRD 635 miljoen in grootschalige modernisering Academisch Ziekenhuis Paramaribo

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

MoU moet onderwijs beter laten aansluiten op groeiende olie- en gasindustrie
Suriname

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Afobakaweg tussen mast 93–94 tijdelijk risicovol door ondermijning.
Suriname

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Energiesector Suriname en Trinidad versterken samenwerking via nieuw akkoord
Suriname

Energiesector Suriname en Trinidad & Tobago versterken samenwerking via nieuw akkoord

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws