• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Komst mennonieten misschien niet zo slecht voor Suriname

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
3 maart 2024 06:00
in Opinie, Suriname
mennonieten suriname

OPINIE- Recente debatten in Suriname over het toestaan van grootschalige houtkap door mennonieten hebben een belangrijke kwestie aan het licht gebracht: is duurzame ontwikkeling werkelijk belangrijker dan economische welvaart?

Als realist die voorstander is van economische groei, geloof ik dat we ons niet moeten laten leiden door sentimentele idealen ten koste van tastbare voordelen.

Suriname mag dan wel bekend staan als een van ’s werelds groenste landen, maar wat heeft het groene imago ons werkelijk opgeleverd? We kunnen er geen directe winst uit halen. Dus waarom zouden we aarzelen om onze bossen te exploiteren als dat ons economisch voordeel oplevert?

Het argument dat het behoud van onze bossen essentieel is voor de wereldwijde strijd tegen klimaatverandering is begrijpelijk, maar laten we eerlijk zijn: Suriname draagt slechts een fractie bij aan de wereldwijde CO2-uitstoot.

Waarom zouden we onze economische potentie inperken omwille van een probleem dat hoofdzakelijk door andere landen wordt veroorzaakt?

Bekijk ook:

KIVC haalt hard uit naar wonderdokters die Surinamers misleiden met verzonnen diagnoses

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Door het toestaan van grootschalige houtkap kunnen we economische welvaart creëren, banen scheppen en investeringen aantrekken die Suriname hard nodig heeft.

Laten we niet verstrikt raken in idealistische retoriek die onze economische vooruitgang belemmert.

In een wereld waar economische groei vaak als maatstaf voor succes wordt gezien, is het tijd dat Suriname zijn prioriteiten heroverweegt en zich richt op wat echt belangrijk is: het verbeteren van de levensstandaard van zijn bevolking.

Foto ter illustratie.

Een bezorgde burger

ShareTweetSendSend

Meer berichten

KIVC slaat alarm over nepdiagnoses en misleiding van kwetsbare patiënten
Gezondheid

KIVC haalt hard uit naar wonderdokters die Surinamers misleiden met verzonnen diagnoses

Aantal klachten over bouwvakkers opvallend groot. Foto: illustratief
Lifestyle

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Bronto Somohardjo.
Opinie

Waarom blijft Bronto Somohardjo zoveel emoties oproepen binnen een deel van de Hindostaanse gemeenschap?

suriname regenval paramaribo overstroming straat onderwater 1
Column

Onder water gelopen straten kunnen droom van buitenlanders in Suriname verstoren

Inclusieve toekomst centraal bij viering 15 jaar Stichting Wan Okasi
Suriname

Simons pleit voor actieve betrokkenheid van mensen met een beperking bij toekomstplannen Suriname

ASFA, VSB, FSA en SEC presenteren vervolgstap in Local Content-ontwikkeling
Suriname

Bedrijfsleven zet vervolgstap in uitwerking Surinaams Local Content-raamwerk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws