• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

President Santokhi in de startblokken voor CELAC Summit

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 maart 2024 13:23
in Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

De 8ste Summit van de Community of Latin American and Caribbean States (CELAC) is een belangrijke conferentie waar Latijns-Amerikaanse en Caribische landen samenkomen om regionale samenwerking en integratie te bespreken.

President Santokhi is in de startblokken om deel te nemen aan de bijeenkomst.

Het staatshoofd is samen met minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) op 29 februari gearriveerd in Saint Vincent and the Grenadines.

Het land is de gastheer van de eendaagse top die plaatsvindt op 1 maart.

De bijeenkomst zal zich richten op discussies die moeten leiden tot het formuleren van een verklaring.

Door deel te nemen aan deze top kunnen landen hun standpunten en belangen op het gebied van economie, politiek en sociale kwesties delen met andere landen in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied, en mogelijk samenwerken aan oplossingen voor gemeenschappelijke uitdagingen.

De betrokkenheid van Suriname bij dit evenement illustreert de inzet van het land voor het versterken van banden met andere landen in de regio en het bevorderen van gezamenlijke initiatieven voor ontwikkeling en samenwerking.

Minister Ramdin geeft aan dat er veel aandacht geschonken zal worden aan politieke stabiliteit, veiligheid en migratie.

De verwachting is dat ook klimaatkwesties aan de orde zullen komen, gezien het lidmaatschap van Suriname en Guyana bij de Organisatie van de Overeenkomst voor Amazonische Samenwerking (ACTO).

“Dit zijn allemaal hele belangrijke momenten om een stukje beleid te ontwikkelen”,aldus de bewindsman.

In januari 2023 werd Saint Vincent and the Grenadines verkozen tot president van CELAC.

De CELAC-top zal naar verwachting de grootste en belangrijkste diplomatieke bijeenkomst zijn die ooit in het land heeft plaatsgevonden.

Er worden ruim 32 staatshoofden en regeringsleiders verwacht, vergezeld van hun respectieve delegaties.

Het voorzitterschap van CELAC rouleert elk jaar tussen de lidstaten, waarbij dit jaar Honduras de leiding zal hebben onder president Xiomara Castro.

De hamer zal overgedragen worden door de premier van Saint Vincent and the Grenadines, Ralph Gonsalves.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

stethoscope
Gezondheid

Streekziekenhuis Atjoni redt leven van zwaargewonde politiebrigadier

Ufo
Lifestyle

Speculaties over buitenaardse wezens na uitspraak Barack Obama leven nauwelijks in Suriname

gregory rusland
Suriname

NPS kiest voor mix van bestuurlijke en zakelijke expertise bij benoemingen in nationale organen

IDB invest en bankensector
Suriname

IDB Invest en Surinaamse Bankiersvereniging lanceren Sustainable Finance Protocol

Andre Misiekaba
Suriname

Onderzoek bij SZF loopt, minister wijst beschuldigingen van persoonlijke belangenverstrengeling resoluut af

vijent marvin blinde vrouw
Suriname

Menselijke aandacht centraal bij bezoek districtscommissaris aan blinde senioren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws