• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Klokkenluider deponeert tweede brief aan procureur-generaal inzake Pan American Kwestie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 februari 2024 14:55
in Suriname
OPENBAAR MINISTERIE ADVOCAAT RECHTER VONNIS

Een anonieme klokkenluider heeft een tweede brief gedeponeerd bij de procureur-generaal waarin een diepgaand onderzoek wordt gevraagd naar de handelingen van president Chan Santokhi en minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken met betrekking tot de Pan American Kwestie.

De klokkenluider legt in de brief gedetailleerd uit hoe zij van mening is dat de staat Suriname benadeeld is door onrechtmatige acties van de genoemde functionarissen.

De brief somt verschillende data en gebeurtenissen op die naar verluidt wijzen op onregelmatigheden in het proces rondom het woningbouwproject North Area One, waaronder:

Een overeenkomst getekend door Pan American Real Estate NV (Pan American) met het Fonds Woningbouw Lagere Inkomensgroepen (FWLI) in september 2019, waarbij volgens de klokkenluider onterecht wordt gesuggereerd dat de overheid zou zorgen voor de financiering van de infrastructuur.

Het intrekken van een missive van de Regeringsraad in november 2022, waarin werd besloten af te wijken van de regel voor het houden van een openbare aanbesteding voor een bedrag van bijna US$7.5 miljoen ten behoeve van Pan American.

Het sluiten van een samenwerkingsovereenkomst tussen het Ministerie van Openbare Werken en Pan American in februari 2023, waarbij volgens de klokkenluider de overheid zich achteraf probeert in te dekken voor illegale handelingen.

De klokkenluider concludeert dat de Staat Suriname grof benadeeld is en vraagt zich af wat er is gebeurd met de opbrengsten van het project, aangezien alle 561 woningen reeds zijn verkocht en een aanzienlijk bedrag hebben opgebracht voor de ondernemer.

De procureur-generaal wordt verzocht om een diepgaand onderzoek in te stellen naar deze kwestie om eventuele onregelmatigheden aan het licht te brengen en de verantwoordelijken ter verantwoording te roepen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

nederland winter
Lifestyle

Zonder hulp uit Nederland dreigt instorting van Surinaamse economie

Arts dokter stethoscoop
Gezondheid

Patiënten in Suriname loven Cubaanse arts die hen succesvol helpt

ebs mast vat vlam
Suriname

EBS-paal vat vlam en valt op voertuig bij kruising Vierde Rijweg en Kisoorweg

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436779
Suriname

Leerlingen en leerkrachten LBO Witsanti dragen krachtige boodschap uit met wandelloop

Ratten
Gezondheid

Geen aanwijzing voor dodelijk hantavirus in Suriname ondanks onrust

agrarische beurs
Suriname

“Sterke basis voor samenwerking” na succesvolle Agrarische Beurs

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws