• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kleinere vertegenwoordiging mensen met een beperking noodzakelijk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 februari 2024 18:27
in Suriname
handicap rolstop mens met een beperking

Foto ter illustratie.

Het is van belang dat organisaties en sociale instellingen voor mensen met een beperking zich door een kleine groep laten vertegenwoordigen voor overleg met de regering.

Dit is nodig voor een goede gang van zaken en een betere aanpak, waarbij eenieder betrokken is en geholpen wordt.

Dit is onder meer gebleken uit een onderhoud dat Het regeringsteam onder leiding van minister Ines Pané van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (SoZaVo) heeft gehad een aantal vertegenwoordigers van de genoemde organisaties en instellingen.

Partijen hebben elkaar op vrijdag 9 februari ontmoet in het Perscentrum van het Kabinet van de President.

Het is de bedoeling geweest om tijdens de bijeenkomst met de verschillende organisaties voor mensen met een beperking te komen tot een platform om de knelpunten effectief aan te pakken.

Bekijk ook:

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Eerste grote bouwfase van Surinames offshore-olieproject begonnen

De meningen voor het opzetten van een platform zijn echter verdeeld.

Voorgesteld is dat er vanuit de doelgroep focal points worden aangewezen, in deze personen die namens de organisaties in overleg treden met de regering.

“We kunnen niet met een hele grote groep blijven praten”, aldus minister Pané.

Tijdens de meeting zijn de verschillende zorgpunten naar voren gebracht.

Het gaat onder andere om de late betalingen van de financiële uitkeringen, gebrek aan subsidies voor de instellingen en het uitblijven van adequate oplossingen.

Het personeel op de SoZaVo-wijkkantoren blijkt volgens de organisaties niet op een lijn staan wanneer het gaat om informatieverschaffing.

Het ligt volgens minister Pané in de planning om een helpdesk bij het ministerie in te stellen om burgers in het algemeen, en mensen met een beperking in het bijzonder van de juiste informatie te voorzien.

Eerder is er in aanwezigheid van president Chandrikapersad Santokhi een ontmoeting geweest met de Stichting Wan Okasi als een van belangenorganisaties voor mensen met een beperking.

Het staatshoofd heeft toen benadrukt dat het de regering menens is om de problemen van de mensen met een beperking, binnen de Surinaamse samenleving, integraal en duurzaam aan te pakken.

In dezelfde lijn wees Harold Pultoo, voorzitter van de presidentiële werkgroep “Brede welzijn voor personen met een beperking” vandaag op de inspanningen van de regering om ook deze groep van de samenleving tegemoet te komen.

Zo zijn er volgens Pultoo middelen vrijgekomen om het sociaal vangnet verder te implementeren en tevens de financiële uitkeringen aan sociaal zwakkeren op te trekken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname en venezuela
Suriname

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Saipem begint aanleg onderzeese infrastructuur voor eerste offshore olieproject
Suriname

Eerste grote bouwfase van Surinames offshore-olieproject begonnen

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Verdachte aangemerkt als vuurwapengevaarlijk
Suriname

Robert Welzijn gezocht voor mensenhandel, ontvoering, verkrachting en mishandeling

De medicijnen zijn niet of nauwelijks te vinden in Suriname. Illustratiefoto
Gezondheid

Kankerpatiënten in Suriname radeloos door tekort aan cruciaal medicijn

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws