• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Deel samenleving verontwaardigd over beweringen CCK en IRIS. Schoenmaker, blijf bij je leest!

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 februari 2024 05:15
in Suriname
man baard boos verdriet

Het recente optreden van bepaalde geestelijke leiders, zoals Karel Choennie van het Comité Christelijke Kerken (CCK) en Robbert Bipat van de Interreligieuze Raad in Suriname (IRIS), heeft een golf van verontwaardiging veroorzaakt onder een aanzienlijk deel van onze gemeenschap.

Veel mensen zijn van mening dat deze geestelijke leiders, die zogenaamd het pad van spirituele leiding en moraliteit bewandelen, in werkelijkheid politieke agenda’s nastreven in plaats van zich te wijden aan hun oorspronkelijke roeping: het verspreiden van het goddelijke woord.

Het is volgens hen verontrustend dat deze figuren steeds vaker betrokken raken bij politieke aangelegenheden, waarbij ze duidelijk partijdige standpunten innemen. Dit doet twijfels rijzen over of ze hun invloed en geloofwaardigheid wel op de juiste manier gebruiken, en of ze daadwerkelijk het welzijn van gelovigen en de samenleving als geheel nastreven.

De ongefundeerde beweringen van Choennie en Bipat over vermeende pogingen om de huidige regering omver te werpen, dragen alleen maar bij aan verdeeldheid en wantrouwen binnen onze samenleving, wordt aangevoerd. Het is volgens bezorgde burgers overduidelijk dat zij zich op terreinen begeven waar ze weinig tot geen expertise in hebben.

“Het is de hoogste tijd dat geestelijke leiders zich weer richten op hun kerntaak: het bevorderen van spiritueel en moreel welzijn binnen onze gemeenschappen. In plaats van politieke spelletjes te spelen en verdeeldheid te zaaien, dienen zij zich te concentreren op het bieden van geestelijke begeleiding, troost en inspiratie aan hun volgers,” wordt verder aangehaald.

“De toekomst van Suriname rust niet in de handen van politieke leiders of geestelijke figuren met politieke ambities, maar in die van het volk zelf.”

“De naderende verkiezingen van 25 mei 2025 vormen een cruciaal moment waarop het volk zijn stem kan laten gelden en kan afrekenen met de huidige politieke machthebbers”

“Laten we hopen dat deze verkiezingen een keerpunt zullen zijn naar een rechtvaardigere en welvarende toekomst voor alle Surinamers,” aldus bezorgde burgers.

Mis dit niet:

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

KLM-kist op Zanderij airport
Lifestyle

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

geld euro
Lifestyle

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

Minister Melvin Bouva presenteerde samen met stuurcommissievoorzitter Juan Pawiroredjo de Suriname Diplomatic Week, die van 18 tot en met 24 november plaatsvindt. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 50 landen doen mee aan Diplomatic Week in Suriname: gratis toegang voor publiek

stroom energie ebs
Lifestyle

Wat betekent het dreigende stroomtekort in Suriname voor huishoudens?

Bedrijfsleven wil meer rechtszekerheid in nieuwe douanewetgeving.
Suriname

VSB vraagt aandacht voor resterende knelpunten in ontwerp-Algemene Douanewet

Initiatiefnemer Governance, Suriname Prekash Ramsingh.
Nederland

Surinaamse en Nederlandse organisaties bundelen krachten voor opleiding van toezichthouders

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws