• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers worden opgeroepen actief deel te nemen aan Earth Hour

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 januari 2024 14:00
in Nieuws, Suriname
Aarde planeet earth

Jaarlijks organiseert de World Wildlife Fund (WWF) wereldwijd Earth Hour.

Hierbij wordt de verlichting voor 1 uur uitgeschakeld.

Middels deze symbolische actie vraagt het WWF aandacht voor natuurbescherming en milieuproblematiek.

Met het thema ‘Your Hour, Your Power’ van Earth Hour 2024 is op dinsdag 30 januari een oproep gedaan om ook actief bij te dragen aan de bescherming van de natuur.

Anders dan de voorgaande jaren wordt de focus niet alleen gelegd op het uitschakelen van licht wat zal gebeuren op 23 maart van 20:30 tot en met 21:30, maar ook de aanloop naar het event toe.

“We vragen tussen 1 februari en 23 maart 2024 aan eenieder om tijd de besteden aan de aarde. Dat kan op je eigen manier met wat binnen jouw leefstijl past”, zegt WWF-communication officer Marleen Stoffelen.

Op de daarvoor gebouwde website earthhoursuriname.com zijn er ideeën hoe dit gedaan kan worden onder de categorieën: leren, verbinden, herstellen, inspireren.

De uren die men aan de aarde besteedt, hetzij individueel of in groepen kunnen op de daarvoor gemaakte website geregistreerd worden met bijbehorende foto’s, de zogenaamde ‘Hour Bank’.

Het is de bedoeling om het aantal uren zichtbaar te maken om anderen te motiveren om mee te doen.

De website zal vanaf 1 februari 2024 openstaan voor het publiek, voor het registreren van uren.

In hotel Torarica zal vanaf 21 tot en met 23 maart een Green Awareness expo gehouden worden in het kader van Earth Hour waar duurzame milieuvriendelijke oplossingen vanuit verschillende bedrijven zullen worden gepresenteerd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Kassabon
Suriname

Strengere handhaving Prijsaanduidingsbesluit per 1 juli

cbvs centrale bank suriname
Suriname

Nieuwe fase in modernisering betalingsverkeer Suriname

avocado
Suriname

Surinaamse avocado’s veel duurder dan import en klanten begrijpen het niet

zijin rusland
Suriname

Zijin presenteert toekomstplannen aan regering

azp ziekenhuis academisch
Gezondheid

Bezoek aan AZP loopt uit op uren wachten en grote schok

witte broek paskamer
Lifestyle

Vrouwen boos omdat passen van witte broeken in Paramaribo wordt verboden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws