• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse beveiliger die ‘duizenden euro’s’ per maand verdient zegt weinig belasting te betalen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 januari 2024 03:00
in Lifestyle
beveiliger security wachter

Een Surinamer die de unieke kans kreeg om naar Nederland te emigreren om als ZZP beveiliger ‘maandelijks €5.000 te verdienen’, heeft gereageerd op aantijgingen dat hij na het afdragen van belasting in Nederland, ‘nauwelijks iets’ van zijn inkomen zou overhouden.

Na een stortvloed aan reacties op zijn verhaal op de Facebookpagina van GFC Nieuws, stuurde de dertiger een verhelderend bericht naar onze redactie.

“Ik zou volgens velen van het geld dat ik verdien de helft moeten teruggeven aan de belastingdienst. Dat is klinkklare onzin,” verklaart de beveiliger die woont in Zuid-Holland.

Hij verduidelijkt dat van zijn uurtarief, dat per opdracht varieert tussen de €30 en €35 exclusief BTW, slechts een klein deel naar de belastingdienst gaat.

“Blijkbaar weten veel van jullie niet wat slim boekhouden is,” voegt hij eraan toe.

De beveiliger legt uit dat hij als ZZP’er diverse kostenposten kan opvoeren als bedrijfskosten. Als voorbeeld noemde hij een zakelijke auto, brandstof, en auto-onderhoud.

Deze aftrekposten leiden ertoe dat hij uiteindelijk minder inkomstenbelasting betaalt.

De man benadrukt dat hij door deze fiscale strategieën uiteindelijk meer overhoudt dan wanneer hij in loondienst zou werken.

Hij reflecteert ook op zijn financiële groei sinds zijn verhuizing uit Paramaribo, waar hij aangeeft dat hij nu meer dan tienmaal verdient dan in zijn tijd in Suriname.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

tomaten groenten fruit
Gezondheid

Vraag naar onbespoten groenten lijkt toe te nemen in Suriname

regen wateroverlast overstroming
Lifestyle

Japanse auto’s kunnen vaak probleemloos door ondergelopen straten rijden

GFC. Nieuws uit Suriname
Lifestyle

Nederlanders geschokt door beelden van afval en verstopte afwatering in Suriname

Bacterien
Gezondheid

Vrees voor ziekten door groene aanslag op straat in Rainville

Beveiliger
Lifestyle

Analist kritisch na incident in bankfiliaal: Geen enkel gevaar, toch geweld gebruikt

Sociale media
Lifestyle

KIVC waarschuwt Surinaamse ouders voor gevaarlijke online trend

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws