• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Minister Ramadhin geruststellend over muggenplaag in Paramaribo

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 januari 2024 03:30
in Suriname
zika virus dengue malaria muskiet

Chikungunya-uitbraak legt kwetsbaarheid van scholen bloot.

Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid in Suriname heeft tijdens de Raad van Ministers (RvM)-vergadering gereageerd op de huidige muggenplaag die delen van Paramaribo en omstreken teistert.

De bewindsman maakt zich vooralsnog geen zorgen, aangezien het volgens hem niet gaat om muggen die ziekten als dengue, malaria, zika en chikungunya kunnen veroorzaken.

Ramadhin benadrukte dat de algemene mug, Culex genaamd, geen rol speelt bij het overdragen van ziektes. Deze muggensoort veroorzaakt slechts een discomfortabele situatie, waarbij mensen last hebben van muggen.

Het ministerie van Volksgezondheid blijft de situatie volgen en is in overleg met andere ministeries om campagnes te voeren voor het identificeren en opruimen van broedplaatsen.

Daarnaast meldde de minister dat het Bureau Openbare Gezondheidszorg (BOG) pompen gereed maakt voor het geval er een toename is van dengue. In dat geval zullen passende maatregelen worden genomen.

Ramadhin benadrukte ook het belang van voorlichting en inspecties als preventieve maatregelen tegen muggenplagen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

wind
Lifestyle

Opvallend gesprek met toerist uit Nederland over windkracht op balkon in Paramaribo

lab arts doktoren virus
Gezondheid

KIVC pleit voor grootschalige darmkankerscreening in Suriname

waterkant paramaribo
Lifestyle

Oproep tot massale kusactie op Valentijnsdag aan de Waterkant na rel over liefde in het openbaar

telefoon bellen smartphone
Lifestyle

Sommige Surinamers kiezen voor een Nederlands accent om intelligenter over te komen

dollar inflatie
Suriname

CBvS-cijfers zijn alarmbel: Suriname en SLM moeten uit ‘effect’ komen

babymelk voeding
Gezondheid

Onduidelijkheid over babymelk in Suriname na terugroepacties in Europa

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws