• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Schoolvervoer in Suriname in gevaar door achterstallige salarisbetalingen en uitblijvende TWK-vergoeding

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 januari 2024 01:11
in Suriname
school kind tas bus ouder

Het schoolvervoer in Suriname is deze week niet gegarandeerd, aldus voorzitter Antonius Pokie van de Organisatie van Bus- en Boothouders in Suriname (OBS).

De schoolvervoerders, die volgens een overeenkomst met het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur elke tiende van de maand hun salarissen moeten ontvangen, dreigen met acties als het geld op woensdag niet op hun rekening staat.

Pokie benadrukt dat de vervoerders ontzettend boos zijn, vooral omdat ze de feestdagen zonder geld hebben doorgebracht, aangezien het salaris over november pas op 3 januari is ontvangen.

De voorzitter van OBS geeft aan dat de organisatie altijd soepel is geweest richting het ministerie, maar nu zullen ze met niemand meer rekening houden.

Minister Henry Ori heeft aangegeven meer tijd nodig te hebben om betalingen goed te screenen, maar de organisatie neemt hier geen genoegen mee en kondigt aan niet langer geduldig te zijn.

Het bestuur van OBS wil binnenkort aan tafel met de leiding van het ministerie om duidelijke afspraken te maken.

Naast de achterstallige salarisbetalingen eisen de schoolvervoerders ook het TWK-geld over de maanden januari, februari, maart en april.

Ondanks een tariefaanpassing in mei moet het ministerie nog TWK uitbetalen aan de schoolvervoerders voor de eerste vier maanden van het jaar.

Mis dit niet:

Nederlander spreekt tuinman in Paramaribo aan op overlast en krijgt verbijsterende reactie

Canada Fund en SPWE starten trainingstraject voor 80 jongeren richting energiesector

De situatie dreigt het schoolvervoer in Suriname ernstig te verstoren.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Amethietstraat perceel
Nederland

Nederlander spreekt tuinman in Paramaribo aan op overlast en krijgt verbijsterende reactie

Project richt zich op groene vaardigheden, milieubeheer, ondernemerschap en olielekbestrijding.
Suriname

Canada Fund en SPWE starten trainingstraject voor 80 jongeren richting energiesector

ministerie bibis buitenlandse zaken paramaribo
Lifestyle

‘Duizenden ambtenaren in Suriname lopen straks risico hun werk kwijt te raken’

Stichting Better Prepared Suriname geeft jongeren tussen 15 en 18 jaar praktische vaardigheden mee voor de volgende stap.
Suriname

LevelUP Vakantiecollege bereidt jongeren voor op hoger onderwijs

KPS houdt omgeving Kerkplein en Presidentieel Paleis tijdelijk autovrij.
Suriname

Verkeersmaatregelen in centrum Paramaribo vanwege staatsbezoek Venezolaanse president

DNA benut reces voor voorbereiding en verdieping
Suriname

DNA met parlementair reces tot en met 28 september

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws