• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Verontwaardiging over bijlestarief van 30 euro per uur in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 januari 2024 06:00
in Suriname
vrouw lezen studeren computer student werk

Een alleenstaande moeder uit Paramaribo was onlangs stomverbaasd toen ze een man benaderde om haar schoolgaande zoon thuis bijles te geven.

Tot haar grote verbijstering hanteerde de man een tarief van 30 euro per uur, een bedrag dat aanzienlijk hoger ligt dan de gangbare tarieven in de stad.

De onderwijsgevende gaf als argument aan dat hij zijn honorarium moest aanpassen in het licht van de toenemende inflatie in Suriname.

Deze prijsstelling leidde tot grote verontwaardiging, niet alleen bij de moeder maar ook binnen haar kringen.

Een ervaren bijleslerares, die al jarenlang studenten onderwijst en ook thuisbezoeken doet, uitte haar schok in een reactie aan GFC Nieuws.

“Deze man vraagt een tienvoud van wat ik in rekening breng en nota bene in euro’s en niet Surinaamse dollars. Ik beschouw dit echt als oplichterij,” zegt ze.

Deze situatie belicht de financiële problemen waarmee sommige ouders in Suriname te maken krijgen bij het zoeken naar kwalitatief bijlesonderwijs voor hun kinderen.

Ondertussen heeft de moeder een alternatief gevonden; ze heeft iemand anders bereid gevonden om haar kind bijles te geven voor slechts een fractie van het bedrag dat de eerdere leraar eiste en betaalt bovendien in SRD’s.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

bedden stapelbedden opvang
Lifestyle

Asielzoekers uit Nederland naar Suriname klinkt simpel maar is complex

Drie woningen volledig verwoest door brand aan Floris Zwakkestraat in Flora
Suriname

Brand legt drie woningen in de as aan Floris Zwakkestraat in Flora

afval vuilnis 1
Lifestyle

Harde aanpak kan personen die vuil op straat gooien stoppen, zegt Geor Hering

bromfiets
Lifestyle

Bromfietstaxi verovert Paramaribo nog niet

reizen vliegtuig
Lifestyle

‘Grote golf remigranten naar Suriname door verhoging pensioenleeftijd Nederland naar 70’

lalini gopal i
Suriname

Minister Gopal kondigt lancering duurzame armoedebestrijding aan op 20 februari

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws