• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Jonge NDP-aanhangers ongeschokt door verleden Desi Bouterse

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 januari 2024 18:00
in Lifestyle
bouterse

Uit recente gesprekken van de onderzoeksredactie van GFC Nieuws met twaalf jonge NDP-aanhangers in Paramaribo, blijkt een opvallende onverschilligheid over de controversiële geschiedenis van hun partijleider, Desi Bouterse.

De jongeren, mannen en vrouwen tussen de 18 en 21 jaar, afkomstig uit verschillende wijken van de hoofdstad, tonen weinig zorg over het feit dat Bouterse mogelijk betrokken was bij meervoudige moord en hiervoor een gevangenisstraf van 20 jaar opgelegd heeft gekregen.

Ze beschouwen de gebeurtenissen van 8 december, waarbij Bouterse betrokken was, als een “ver van mijn bed show” en stellen dat het hen niet deert.

In een openhartig gesprek met GFC benadrukten ze dat ze geloven dat Bouterse destijds uit noodweer handelde. “Het was of zijn leven of dat van de slachtoffers,” was een gemeenschappelijk sentiment.

De jongeren zijn van mening dat het verleden van Bouterse niet meer ter zake doet voor de toekomst van Suriname. Ze benadrukken het belang van een leider “met het hart op de juiste plek” die prioriteit geeft aan de vooruitgang van de jongere generatie. “De rest interesseert ons niet,” zeiden drie van hen stellig.

Deze houding wijst op een generatiekloof en een mogelijk veranderende perceptie van historische gebeurtenissen binnen delen van de Surinaamse samenleving.

Terwijl de oudere generaties mogelijk nog worstelen met het beladen verleden van Bouterse, lijkt deze jongere aanhang zich meer te richten op de toekomst en de beloftes die hun leider vertegenwoordigt voor hun persoonlijke en nationale vooruitgang.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

zwanger test
Lifestyle

Donorzwangerschap vaak onbekend in Suriname terwijl Nederland het al goed regelt

Gedumpte hond met puppies
Lifestyle

Onvoldoende besef over gevaarlijke honden baart KIVC zorgen

suriname paramaribo 2
Lifestyle

Tweede paasdag trekt weinig bezoekers naar meubelzaken in Suriname in vergelijking met Nederland

winkel boodschappen supermarkt
Lifestyle

Winkelverkopers in Suriname niet altijd eerlijk bij advies aan klanten

Schoonmaker
Lifestyle

Gebrek aan handleidingen in het Nederlands in Suriname

euro's valuta geld
Lifestyle

Leven als rijke Nederlander in Suriname wordt duurder

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws