• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse miljonair gaat financieel ten onder door ernstig koopzieke vrouw die hij verzorgt

P. Peterson door P. Peterson
29 december 2023 06:00
in Lifestyle
vrouw shoppen winkelen inkopen tas

Een prominente ondernemer van Surinaamse afkomst, bekend in Nederlandse zakelijke kringen, deelde onlangs zijn ontmoedigende verhaal tijdens een eindejaars business-meeting in Amsterdam.

De vijftiger uit de Randstad die vaak zijn levenslessen en ervaringen deelt met GFC Nieuws sprak openhartig over hoe hij financieel ten onder ging aan een liefdesrelatie tijdens zijn jongere jaren in de beginfase van zijn ondernemerschap.

De entrepreneur vertelde hoe hij verstrikt raakte in een relatie met een vrouw die een ernstige verslaving had aan dure merkkleding, maar zelf geen baan had.

Dit kwam aan het licht toen zij aanzienlijke schulden had opgebouwd.

Op dat moment konden zij zich dergelijke uitgaven absoluut niet veroorloven, aangezien hij druk bezig was met het leiden van zijn bedrijf.

Bekijk ook:

Discussie over dure tickets naar Paramaribo verliest aandacht, reizigers kijken verder

Nieuwe fitnesshype bereikt Suriname: ‘Je ontmoet ook nieuwe mensen’

Hun leven werd op zijn kop gezet toen bleek dat de vrouw geld had geleend van familieleden om haar koopdrang te financieren, een schuld die uiteindelijk op zijn schouders terechtkwam.

De ondernemer werd gedwongen nog harder te werken en meer opdrachten aan te nemen om de schulden af te lossen.

Hij kwam tot de pijnlijke realisatie dat zijn partner waarmee hij samenwoonde leed aan ‘koopziekte’, een verslaving die gekenmerkt wordt door een oncontroleerbare drang om te kopen, vaak veroorzaakt door onderliggende mentale problemen, althans volgens de website psycholoog.nl

Koopverslaving wordt vaak gevoed door de digitalisering van onze maatschappij en de invloed van sociale media, die een onrealistisch beeld van succes en geluk schetsen.

Dit kan leiden tot een verlaagd zelfbeeld en een toegenomen gevoeligheid voor impulsieve aankopen, vooral in een wereld waar online winkelen en achteraf betalen steeds toegankelijker worden.

De ondernemer benadrukte het belang voor opkomende ondernemers om voorzichtig te zijn met relaties waarbij de partner geen financiële bijdrage levert.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Er is weinig vertrouwen in lagere vliegtickets tussen Nederland en Suriname
Lifestyle

Discussie over dure tickets naar Paramaribo verliest aandacht, reizigers kijken verder

De vraag naar persoonlijke en kleinschalige sportbeleving lijkt in elk geval toe te nemen in Suriname
Lifestyle

Nieuwe fitnesshype bereikt Suriname: ‘Je ontmoet ook nieuwe mensen’

Het belang van meer bewegen zou beter uitgelegd moeten worden. Foto; Pixabay
Lifestyle

KIVC pleit voor meer aandacht voor dagelijkse beweging in Suriname

restaurant eten diner
Gezondheid

Het eten van hondenvlees in Suriname

Dure tickets maken reis tussen Nederland en Suriname voor velen onaantrekkelijk. Foto: Pixabay
Lifestyle

Suriname mist kansen op toerisme door prijzige vliegtickets vanuit Nederland

“Ik heb begrepen dat de tenues van het Braziliaanse elftal in veel zaken zijn uitverkocht terwijl ze heel erg duur zijn." Illustratiefoto
Lifestyle

Geen geld voor rijst en olie maar wel 900 SRD voor Braziliaanse voetbalkleding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws