• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ex-president Desi Bouterse besluit geen gratie aan te vragen vanwege eerdere amnestie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 december 2023 14:28
in Suriname
desi bouterse

In een opvallende ontwikkeling binnen de Surinaamse politiek heeft Marcel Oostburg, een toonaangevende analist binnen de Nationale Democratische Partij (NDP), verklaard dat voormalig president Desi Bouterse heeft besloten om geen gratie aan te vragen.

Volgens Oostburg is dit besluit gebaseerd op het feit dat Bouterse in april 2012 al amnestie heeft verkregen van De Nationale Assemblee.

Deze aankondiging komt op een cruciaal moment, gezien de juridische kwesties waarmee Bouterse wordt geconfronteerd. Zijn advocaat heeft echter nog niet bevestigd of ontkracht dat Bouterse daadwerkelijk heeft besloten om af te zien van het aanvragen van gratie.

Het jaar 2012 was een keerpunt in de politieke geschiedenis van Suriname, aangezien het parlement destijds een amnestiewet aannam die betrekking had op de Decembermoorden van 1982. Bouterse, die destijds president was, werd echter wel verdacht van betrokkenheid bij deze gruwelijke gebeurtenissen.

De bewering van Oostburg impliceert dat Bouterse gelooft dat de eerder verkregen amnestie hem voldoende bescherming biedt tegen het recent uitgesproken vonnis.

Het is van groot belang op te merken dat de advocaat Bouterse nog geen officiële verklaring heeft afgelegd over het al dan niet aanvragen van gratie. Totdat dit gebeurt, blijft de status van Bouterse’s juridische strategie onduidelijk.

Deze recente wending voegt een nieuw hoofdstuk toe aan de doorlopende saga rondom Bouterse en de erfenis van de Decembermoorden, en zal ongetwijfeld de aandacht trekken van zowel het Surinaamse publiek als de internationale gemeenschap.

Het verdere verloop van deze situatie zal nauwlettend in de gaten worden gehouden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Uitlaatpijp bromfiets motorfiets
Suriname

Bromfietsers in Suriname terroriseren samenleving en politie kijkt toe

perceel grond
Suriname

Grondprijzen in noordelijk Paramaribo schieten omhoog tot boven 35.000 euro

boom vier kinderen
Lifestyle

Bijzondere hartvormige boom ontdekt vlakbij Zanderij Airport

Holi handen PHAGWA PAGWA PAGHWA
Suriname

Holi-dag 2026 officieel vastgesteld op dinsdag 3 maart

wapens kogels
Suriname

Nieuwe aanhoudingen en wapenvondsten in zaak illegale landingsbaan Witagron

gaaman osso nieuw koffiekamp
Suriname

Zijin Rosebel Gold Mines draagt Gaawan Osu over aan Nieuw Koffiekamp

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws