• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

61- jarige man uit Paramaribo: In mijn jeugd kregen wij maar 1 klein glaasje frisdrank

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 december 2023 20:00
in Lifestyle
Frisdrank

Een 61-jarige man uit Paramaribo deelde zijn kinderherinneringen en observaties over het huidige consumptiepatroon met GFC Nieuws Lifestyle.

Hij vertelt over de tijd waarin hij, als kind van ouders met een boven modaal inkomen, slechts één klein glas frisdrank per dag kreeg, en dat alleen na de warme maaltijd.

“Mijn vader was een ambtenaar met een redelijk hoge functie en had ook een goed salaris in die tijd. Maar desondanks werd er maar één fles frisdrank gekocht voor één dag, en daar dronken mijn broer, twee zussen en ouders van. We kregen allemaal een klein glas uit een literfles. Voor de rest dronken we kraanwater, nooit uit flesjes,” herinnert hij zich.

De man spreekt ook over de matige hoeveelheid lekkernijen in zijn jeugd. “Eens in de zoveel tijd kochten mijn ouders één kleine reep chocolade en die werd verdeeld onder de kinderen,” zegt hij.

Hij uit zijn ongenoegen over de klachten van de jongere generatie over hun vermeende slechte levensomstandigheden.

“Kijk maar in de winkelwagens tegenwoordig. Gezinnen kopen liters frisdranken en de karretjes puilen uit met zoetigheid en vettigheid. En toch maar klagen hoe slecht ze het hebben in vergelijking met de mensen van vroeger,” merkt hij op.

Verscheidene winkeliers in Paramaribo bevestigden aan GFC dat de verkoop van frisdranken en snacks in de afgelopen jaren niet is afgenomen, ondanks stijgende prijzen en verminderde koopkracht.

“Men wil de indruk wekken dat men minder te besteden heeft. Ik denk eerder dat men hun geld verkeerd besteedt. Men eet en drinkt tegenwoordig veel grotere hoeveelheden van dergelijke dranken, en dat geldt ook voor rommelvoeding,” voegt hij eraan toe.

Deze uitspraken werpen licht op de veranderende consumptiepatronen in Suriname en roepen vragen op over de huidige levensstijl en bestedingsgewoonten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

klm 787 2
Lifestyle

De rijkste piloten ter wereld vliegen naar Suriname

Bouwvakkers bouw arbeiders
Lifestyle

Werkgelegenheid in bouwsector houdt aan ondanks nieuwe arbeidskrachten

perceel grond
Lifestyle

Dure auto kopen of sparen voor eigen huis blijft punt van debat in Suriname

suriname paramaribo 1
Lifestyle

Winkeliers zien drempels voor 24 uurs supermarkt in Paramaribo

zwanger test
Lifestyle

Donorzwangerschap vaak onbekend in Suriname terwijl Nederland het al goed regelt

Gedumpte hond met puppies
Lifestyle

Onvoldoende besef over gevaarlijke honden baart KIVC zorgen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws