• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Regering bespreekt voortgang van lopende projecten tijdens RRV

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 December 2023 16:31
in Suriname
RRV01-585x303

Tijdens de recente regeringsvergadering op woensdag 13 december 2023, zijn er verschillende nationale zaken besproken en besluiten genomen.

De regering blijft zich inzetten voor duidelijkheid en doeltreffende stappen om verschillende gebieden te verbeteren.

Minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen, heeft de regering geïnformeerd over de voortgang in de goudsector. Hij heeft daarbij aangegeven dat er belangrijke projecten op de agenda, zoals het uitfaseren van kwik en het aanleren van nieuwe technieken aan goudzoekers. Verder zal tijdens de komende regeringsvergaderingen, wekelijks een update gegeven worden over de ordening van de goudsector.

De voorzitter van de Anti-Corruptie Commissie, Ilse Krenten, heeft de regering ingelicht over de verplichte Verklaring van Inkomen en Vermogen.

Momenteel wordt er uitgebreid informatie verstrekt om iedereen op de hoogte te brengen van het proces. Het formulier zal binnenkort beschikbaar zijn op de officiële website, waarna publieke functionarissen drie maanden de tijd krijgen om hun documenten in te dienen bij de notaris.

De Grondconversie Unit, onder leiding van Christiaan Calor, heeft middels een presentatie laten zien hoe het proces van grondconversie verloopt. Aanvragen worden binnen vier weken verwerkt, zodat kleine grondbezitters tegen voordelige tarieven hun grond kunnen omzetten naar eigendom. Elke vier weken worden de goedgekeurde aanvragen verwerkt. De opbrengsten uit dit proces gaan via sociale programma’s terug naar de samenleving.

De regering heeft groen licht gegeven voor de uitvoering van de overeenkomst tussen het cluster team van ministers voor Vakbondsaangelegenheden en de Samenwerkende Vakorganisaties. De ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën en Planning gaan aan de slag met de details.

Op 24 november 2023 werd de principeovereenkomst ondertekend. Deze omvat fiscale aanpassingen, zoals een verhoogde belastingvrije som naar SRD9400, verruiming van belastingschijven naar SRD3500,- en koopkrachtversterking naar SRD3500,- vanaf januari 2024.

Daarnaast blijven de btw op kookgas, elektriciteit en water, zes maanden aangehouden en wordt de government take op brandstof voor een maand verminderd. In december 2023 wordt de koopkrachtversterking eenmalig verhoogd van 2500 naar SRD 5000,-, waarvan SRD 4200,- in december wordt uitbetaald en de resterende SRD 800,- in 2024.

ShareTweetSend

Meer berichten

koppel relatie stel echtpaar hindoe ruzie
Lifestyle

Jaloezie, angst en oud trauma zorgen voor familieruzie in Wanica

politie ambulance
Suriname

Autobestuurder botst met bromfietser, één gewonde

Melvin Bouva WhatsApp Image 2025 09 20 at 14 41 05 1 1024x576
Suriname

Suriname wil zich positief profileren en positioneren op AVVN80

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws