• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Rotterdamse Surinamer met kunstgebit voelt zich beledigd door wegwerp bestek bij familiebijeenkomst

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 december 2023 16:00
in Lifestyle
Gebit kunstgebit1

Een 53-jarige man met Surinaamse roots, woonachtig in Rotterdam, heeft zijn gevoelens van diepe belediging geuit tijdens een gesprek met een redactielid van GFC Lifestyle.

De vijftigplusser ontdekte onlangs dat hij tijdens een kleine familiebijeenkomst wegwerp plastic bestek en cups kreeg aangereikt, terwijl de overige aanwezigen herbruikbaar bestek gebruikten.

In het interview legt de man uit dat hij opmerkte dat hij bewust werd onderscheiden tijdens een gezamenlijke maaltijd toen hij op bezoek ging bij zijn oudere zus.

De reden voor deze opmerkelijke behandeling lijkt te liggen in het feit dat de man niet al te lang geleden problemen had met zijn tandvlees, wat resulteerde in het dragen van een gedeeltelijk kunstgebit.

Hoewel de Rotterdammer geen openlijke ruzie wil starten of commentaar wil leveren op de discriminatie, laat hij weten dat de situatie hem diep raakt.

“Het steekt me wel. Het voelt helemaal niet goed aan,” geeft hij eerlijk toe. Hij vermoedt dat zijn familieleden wellicht de onterechte aanname hebben dat hij een besmettelijke mondziekte heeft, wat volgens hem absoluut niet het geval is.

Een deskundige zegt aan GFC dat het dragen van een kunstgebit niet per se wijst op een besmettelijke ziekte. Vaak zijn tandvleesproblemen, tandbederf, of ongevallen de redenen waarom iemand een kunstgebit nodig heeft.

Mondgezondheid is een complexe kwestie en verschillende factoren kunnen bijdragen aan het verlies van tanden.

Een lid van het KIVC legt uit dat discriminatie op basis van gezondheidsomstandigheden niet alleen pijnlijk is voor het individu, maar het kan ook schadelijke effecten hebben op familierelaties.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

marinetrap waterkant paramaribo
Lifestyle

Fluiten in de avond blijft gevoelig onderwerp in Suriname

klm 787 2
Lifestyle

De rijkste piloten ter wereld vliegen naar Suriname

Bouwvakkers bouw arbeiders
Lifestyle

Werkgelegenheid in bouwsector houdt aan ondanks nieuwe arbeidskrachten

perceel grond
Lifestyle

Dure auto kopen of sparen voor eigen huis blijft punt van debat in Suriname

suriname paramaribo 1
Lifestyle

Winkeliers zien drempels voor 24 uurs supermarkt in Paramaribo

zwanger test
Lifestyle

Donorzwangerschap vaak onbekend in Suriname terwijl Nederland het al goed regelt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws