• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse Centrale Bank onder vuur

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 december 2023 08:00
in Suriname
Centrale Bank van Suriname 2

Stephen Tsang van de fractie van de Nationale Democratische Partij (NDP) heeft in het Surinaams parlement heeft scherpe kritiek geuit op de Centrale Bank van Suriname (CBvS).

Zijn reactie volgde op de bevestiging van minister Stanley Raghoebarsing van Financiën, die erkende dat de CBvS fouten had gemaakt in het hanteren van de hoge rentetarieven van de Open Markt Operaties (OMO).

Het persbericht van de CBvS, waarin werd gesteld dat de hoge rentes als verlies van de Centrale Bank zouden worden geboekt, riep vragen op bij Tsang.

Hij stelde de prangende vraag of dit niet als illegale geldschepping, ook wel monetaire financiering genoemd, kon worden beschouwd. Ondanks de recente daling van de rente, oordeelde Tsang dat deze nog steeds onaanvaardbaar hoog is.

De situatie gaat verder dan slechts een ‘harde dure les’, zoals Tsang benadrukte. Het onderzoeksrapport concludeerde reeds dat er sprake was van strafbare feiten.

Volgens Tsang hebben banken zichzelf verrijkt met staatsmiddelen op een wijze die op geen enkele economische grondslag verklaarbaar is. Hier rijst de vraag: waarom wordt deze kwestie niet onmiddellijk aangekaart bij de procureur-generaal?

ShareTweetSendSend

Meer berichten

tsang
Suriname

Tsang gaat in op ontwateringsprojecten, meteorologische capaciteit en innovatieve plannen

skalians marowijnerivier goudwinning
Suriname

Abiamofo: Skalians dragen jaarlijks bij aan staatskas en lokale ontwikkeling

simons en ali irfaan
Suriname

Critici uit Guyana waarschuwen voor economische en regionale gevolgen van heffingen op Corantijnrivier

marinetrap waterkant paramaribo
Lifestyle

Fluiten in de avond blijft gevoelig onderwerp in Suriname

gascilinder gasbom
Suriname

Woede over tekort aan gascilinders barst los in Paramaribo

Minister Gopal opent 61ste AVD namens president Simons met thema over beweging en balans
Suriname

Minister Gopal opent 61ste AVD met thema over beweging en balans

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws